anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 43  
»Bugün 224  
»Toplam 14152854  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.238.121.7
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

O ANI YAŞAMAK

Fatma ÖZDENİZ

06 Eyl?l 2013, 21:49

Fatma ÖZDENİZ

                                          O ANI YAŞAMAK

 

O anı yaşadım yine. Duygularım katlandı. Karamsar oldum. Düşündüm yine… Hiç kimseyle paylaşamadığımız esrarımız, kederimizi hissederiz benliğimizde.

 

Beklenmedik bir anda, neşemizin tavanda asılı kalmasına neden olan bir rüzgâr eser. Neden diye sorarız kendimize. Sarsılırız birden.

 

Bıçak açmaz ağzımızı, susarız, ne oluyor bana, ben buna müstahak mıyım diye dertleniriz. Hangimizin ahrete taşıyacağı sırları, gizleri yok ki. Kiminle paylaşabiliriz, bizimle kederi kimse paylaşmaz. O andaki acımızı kim görebilir ki? Çünkü biz de başkalarınınkini göremiyoruz.

 

İşte, dertlerimizi, kederlerimizi, sevinçlerimizi ancak can yoldaşımız, hayat arkadaşımızla paylaşabiliriz. Onunla konuştuğumuzu kimseyle konuşamayız. O da aynı şekilde. Bizi yaradan, “birbirinizin örtüsü olun” diye emretmiştir. Benim üzüntüm örtümü kaybetmek. En sevdiğim insan, dostum, arkadaşım, can yoldaşımı kaybetmek. Allah Rahmet Eylesin.

 

Kalplerimizi birbirimizden uzaklaştırmayalım. İnsan neden bağırır, çünkü sükûnetiniz kaybolmuştur. Soğukkanlı değilizdir. İki insan birbirine öfkelendiği zaman kalpleri birbirinden uzaklaşır. Uzak mesafeden sesi duyurmak mümkün olmadığı için bağırmaları gerekir. İnsanlar birbirlerini sevdikleri zaman kalpleri yakınlaşır.  Ne kadar kızarlarsa kızsınlar sükûnet içinde konuşurlar. Ya iki insan birbirini severse konuşmaları gerekmez, birbirlerine bakmaları yeterli olur. İşte bu yüzden tartışırken dikkat edip araya mesafe koyacak kelimelerden sakının. Aksi halde yürekler birbirinden o kadar uzaklaşır ki, geri konuşmak istediğinizde birbirinize yakınlaşacak yolu bulamazsınız.

 

Allah bile insanlar hakkındaki hükmünü, ömürleri bitikten, öbür dünyalı olduktan sonra verdiğine inanıyoruz. İşte insanlar hakkında peşin hükümlü olmamak lazım, birkaç dedikoduya inanarak.

 

TERAPİ

 

Yalnız kaldığımda, hüzünler içime çöktüğü zaman pencereden denize bakarım. En uzak noktasından hayaller kurarak yaşadıklarımı muhasebe ederim.

 

Neyim, nereden geldim, nereye gidiyorum. Dünyaya neler bırakıyorum. Doğrularım, eğrilerim, eksiklerim, yaşamımı, karnemi bir daha incelerim. Kıyıya yaklaştıkça bana yüzme öğreten adamla konuşurum. Sonra yavrular, şu anda ayrı hayatlarda olanların doğumundan bu günlerine gelirim. Onları büyütür, okutur, yuvalarını kurarım. Mutluluklarını ve mutsuzluklarını yaşarım.

 

Bu kendi kendime yaptığım terapide bazen ağlar, bazen gülerim. Hayatımı dalgalarında gördüğüm bu denizden yıkanmış kadar rahat çıkarım. Hayatın yıllara rağmen kısacık olduğuna inanarak yalnız Yaradana sığınırım.

 

Fatma ÖZDENİZ(Sultan)

 

Bu haber 2339 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir