anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 23  
»Bugün 132  
»Toplam 14152762  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.238.121.7
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
AZERBAYCAN SÖZ BAYRAMİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

AZERBAYCAN SÖZ BAYRAMİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

Tarih 01 Ekim 2021, 01:36 Editör

AZERBAYCAN Yazıcılar Birliği Sumgayıt Bölmesi Sadri (Başkanı) Merhum Şair Sabir Sarvan İdeyası (anısına) düzenlenen SÖZ BAYRAMI GÜNÜ etkinliği yapıldı.

             

AZERBAYCAN SÖZ BAYRAMİ ETKİNLİĞİ YAPILDI

 

            AZERBAYCAN Yazıcılar Birliği Sumgayıt Bölmesi Sadri (Başkanı) Merhum Şair Sabir Sarvan ideyası (anısına) düzenlenen SÖZ BAYRAMI GÜNÜ  etkinliği yapıldı. Bu etkinliğin düzenlenmesi fikrini ilk olarak Sabır SARVAN ortaya koymuş.

            AYB Sumgayıt Bölmesi Sadri(Başkanı) Gülnare Cemalettin Hanımın öncülük ettiği Söz Bayramına Nizami Gencevi Kitaphane kulübü üyeleri ve Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği(MEŞYAD) birlikte katılarak muhteşem bir programa imza attılar.

            Zoom üzerinden 29 Eylül 2021 tarihinde Azerbaycan saati ile saat 15.00, Türkiye saati ile saat 14.00^de başlayan programa Gülnare CEMALETTİN hanım modülatörlüğünde yapıldı.

             İlk olarak Söz Bayramının açılışını  Nizmai Gencevi adına Kitaphane Kulübü Başkanı Ulviyye  İseyeva açarak, konukları ve bu bayrama katılan herkesi selamladı. Daha sonra sözü  AYB Sumgayıt Bölmesi Başkanı Gülnare Cemalettin'e bıraktı.
 
 

                                  

 

            Zoom üzerinden gerçekleştirilen programa Nizami Gencevi Adına Kitaphane Kulübünden: Nizmai Gencevi adına Kitaphane Kulübü Başkanı Ulviyye  İSEYEVA, Üyeler; Sadıxova Ayna, Allahverdiyeva Seadət, İsayeva Ülviyye,  Hüseynova Yegane, Ahmədova Yegane, Mehtiyeva Arzu, Tərana Tapdıqqızı, Ağakişiyeva Dilara, Qurbanova Şeyda katıldılar. 

 

          

             MEŞYAD Mersin Şairler Derneğinden Başkan Yardımcısı Yazar-Şair Çınar ARIKAN, Yönetim Kurulu Üyesi  Şiir Seslendirmecisi-Öğretmen(Muallim) Sait MERCAN, Dernek Üyelerinden Şairler Fatma ARIKAN, Nuray ÖNGEÇ ve Yazar Hanife MERT katıldılar.

            Gayet samimi ve dostluk havasında geçen program boyunca konuklar MEŞYAD üyeleri Azerbaycan-Türkiye kardeşliğine vurgu yaptılar. Aynı vurgular Azerbaycan’dan programa katılan dostlardan da geldi. İki devletin, Türk milletinin şair ve yazarları, kitaphanecileri bu program sayesinde birbirleri ile tanıştılar. Gönüller ve duygular birleşti.

            İki devlet, tek millet vurgusunun yapıldığı programda MEŞYAD Üyeleri çeşitli şiirleri seslendirdiler. Sait MERCAN ‘ın okuduğu  “BEN ANADOLUYUM” şiiri büyük beğeni aldı. Diğer şiarlerin okuduğu  şiirler de programın katılımcıları tarafından alkışlandı.

 

 

 

            Gülnare CEMALETTİN Hanım’ın özel isteği olan ve Dünyadaki Esir Türk kızları için yazılmış olan      SARI ÇİÇEĞİM adlı şiirini Çınar ARIKAN okudu. Nuray ÖNGEÇ, Fatma ARIKAN, yazar olmasına rağmen okuduğu şiirlerle Hanife MERT ‘de çok beğenildi.

            Gülnare CEMALETTİN Hanım’ın şiirini son olarak Fatma ARIKAN seslendirdi. Program herkese söz hakkı verilerek sona ererken bu tür programların  Azerbaycan-Türkiye kardeşliğini pekiştirdiği ve bunların tekrarının bu dostluk ve kardeşliği daha da pekiştireceğine bütün katılımcılar vurgu yaptılar. Gülnare CEMALETTİN  Dağlık Karabağ’ın Ermeni Zulmünden kurtarılmasında Türkiye’nin kardeşliğini ve  desteğini çok yakından hissettiklerini belirtti.

            Programı düzenleyen AYB Sumgayıt Bölmesi Başkanı Gülnare CEMALETTİN Hanım’a ve tüm katılımcılara MEŞYAD adına teşekkür ediyoruz.

            www.anamursedir.com olarak birlik ve beraberliğin daim olmasını dileriz.

Bu haber 1393 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TÜRK DÜNYASI

Esmira Güneş Yeni Kitabını Yayına Hazırlıyor

Esmira Güneş Yeni Kitabını Yayına Hazırlıyor Şair Esmira Güneş bu kez de okurlarını fazla bekletmeden "Zerdap Kahramanları " adlı yeni kitabını yazmaya başladı....

ŞAİR, DENEMECİ VE ÇEVİRMEN SALİM BABULLAOĞLU İLE GÖRÜŞME

ŞAİR, DENEMECİ VE ÇEVİRMEN SALİM BABULLAOĞLU İLE GÖRÜŞME AYB'nin Sumgayıt şubesinin inisiyatifi ve organizasyonuyla Şiir Evi'nde Azerbaycan Yazarlar Birliği sekrete...
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi