anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 52  
»Bugün 918  
»Toplam 13115154  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.140.84
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

MERSİN KİTAP FUARI ÇOCUKLUĞUM VE BEN

Ali KAPLAN

06 Aral?k 2015, 01:56

Ali KAPLAN

MERSİN KİTAP FUARI ÇOCUKLUĞUM VE BEN

 

        Mersinde çok uzun zamandır özlemini çektiğimiz Kitap Fuarı 28 Kasım da başladı ve 6 Aralık da sona erecek. Mersin için CNR Expo Fuarcılık tarafından gerçekten çok güzel ve geniş katılımlı bir Kültürel etkinlik olacak bu Fuar.

 

Mersin Yazarlar Derneği olarak elbette bizlerde bu güzel ve anlamlı kültürel etkinlikte yerimizi aldık. MEYAD olarak;  üyelerimizden 30 şair/yazarla 100 den fazla kitapla katıldık. Mersinli şair ve yazarlardan tanıtmaya çalışıldı. Bir nevi okurlara görücüye çıktık.

 

9 gün sürecek olan Fuar da MEYAD üyesi yazarlara, standımızda ayrı ayrı imza günü düzenlendi.  “Memurum Ben” kitabım için imza günü ise 30 Kasım günüydü.

 

        Naçizane yazmış olduğum kitabımı ailem, arkadaşlarımla ve basımevi aracılığıyla bu güne kadar tanıtmaya çalışmıştık. 10 Ocak ta da İmza ve Tanıtım Günü düzenlemiştim. Ama bir fuar da imza günü etkinliği çok daha farklıydı. Kitap Fuarına gezmeye, kitap almaya gelenler çok ünlü tanınmış yazarların bulunduğu kitapları ve yayınevlerini incelerken  gözlerine MEYAD da takılıyor ve bizim standa geldiğinde kitaplarımızı tanıtıp anlatmaya çalışıyorduk. Çok güzel bir duygu bu,

 

        Mersin Büyükşehir Belediyesi (Kültür Daire Başkanlığı) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü birlikte çok da güzel bir organizasyon yapmışlar. İlkokul, Ortaokul ve lise öğrencilerini otobüslerle fuara getiriyorlar, bunu çocuklarımız ve gençlerimize yönelik çok faydalı bir çalışma olarak düşünüyor ve kurumlara da ayrıca da teşekkür ediyorum.

 

        Çocuklar, gençler geleceğimiz. Onların yanıma gelip resim çektirmek istemeleri ellerindeki kitap ayraçlarına imza atmalarımı istemeleri “Bu Yazarmış” demeleri farklı bir mutluluk verdi bana, bir ara aklıma çocukluğum geldi yani o an empati yaptım “ya ben olsam bu fuara gelsem ne kadar mutlu, heyecanlı olurdum, kitabı yazanların yanına ben de koşardım” diye düşündüm, gülümsedim bir an.

 

        Çocukluğumda da okumayı çok severdim, yer de gazete bulsam alır okurdum, kütüphaneden kitap alır okurdum.

 

Bugün yazmak ve bunları paylaşmak elbette çok farklı duygu.

 

        Bir de Gazi Lisesi/ Ortaokul Türkçe öğretmenimiz Yahya KALE beyle Kitap Fuarı’nda karşılaşarak ve kitabımdan imzalı bir tane sunmak ayrı bir mutluluktu benim için.

 

        İmza günümün sonuna doğru Toroslar Belediye Başkanı Sayın Hamit TUNA Beyin Kitap Fuarına ve MEYAD Standına teşrifleri derneğimiz ve şahsım adına ayrı bir güç oldu.

 

        Her zaman sanattan, sanatçıdan ve kültürden yana olan Başkanımız o günde bize güç vermişti.

 

        Evet, bir şeyi başarıyorsam bunun ailemle, arkadaşlarımla ve çevremle yapmaya gayret ediyorum. Hepsine çok teşekkür ederim.

       

        Sağlıklı günler dileğiyle...

       

        Ali KAPLAN

kaplanali33@gmail.com

Bu haber 28588 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
    Petrol fiyatları nasıl belirleniyor?02 Temmuz 2022

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir