anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 73  
»Bugün 61  
»Toplam 4432766  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.156.51.193
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

BİR BAŞKENTİN TARİHİ

Yakup BONCUK

30 Eylül 2017, 20:42

Yakup BONCUK

           “BİR BAŞKENTİN TARİHİ”

 

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası güzel ve olumlu işlere el atıyor.

Sempozyumlar, geziler, fuarlar ve yurtdışı gezileri yapılıyor.

Artı kültür ve sanata destek veriliyor.

Mesela,  Tarsus’un tarihi ve arkeolojik yapısını inceleyen ve belgeleyen yeni bir kitabın daha yayınına destek olunması alkışa değer.

Geçen gün başkan Ruhi Koçak ve başkan yardımcısı Fuat Togo ile kitabın hazırlayıcılarından Deniz Kaplan ortak bir basın toplantısı yaparak  ‘Bir Başkentin Tarihi ve Anıtları Tarsus”  adını taşıyan kitabı tanıttılar. Kitabın içeriği hakkında bilgi verdiler.

TSO binasında yapılan tanıtımda Koçak ve Togo, TSO’nun faaliyetlerinden birinin de Tarsus’un kültürel ve Arkeolojik tarihi kaynaklarının tanıtımına destek vermek olduğunu söylediler.

Koçak, ayrıca oda olarak Tarsus’un sosyal, ekonomik ve kültürel durumunu anlatan bir kitabın daha baskısına ve yayınlanmasına destek olduklarını söyledi.

Koçak ; “Bir Başkentin Tarihi ve Anıtları Tarsus  adını taşıyan kitabı Erkan Alkaç ve Deniz Kaplan hazırladılar. Kendilerine teşekkür ederiz” dedi.

 Kitabın hazırlayıcılarından Deniz Kaplan ise Tarsus’un coğrafi konumu, Tarsus’un kurtuluş mitosları Tarsus sikkeleri, Gözlükule höyüğü, Donuktaş, Kleopatra kapısı, Tarsus hamamları, St. Paulus kuyusu ve kilisesi, Kubatpaşa medresesi, Ulu Cami,  Makam Cami,  Eshabı Kehf, Gülek ve Namrun Kalesi gibi değerleri içine alan bu kitabın hazırlanması ile kentin son 30 yılında ortaya çıkan eserlere ışık tuttuklarını söyledi.

Koçak ve Togo, bu eserin hazırlanmasında emeği geçen Yard. Doç. Dr. Erkan Alkaç ile Yard. Doç. Dr. Deniz Kaplan’a ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ettiler.

 

Koçak  ‘Bir Başkentin Tarihi ve Anıtları Tarsus”  adını taşıyan kitabı Erkan Alkaç ve Deniz Kaplan hazırladılar. Bizde Tarsus’un coğrafi konumu, Tarsus’un kurtuluş mitosları Tarsus sikkeleri, Gözlükule höyüğü, Donuktaş, Kleopatra kapısı, Tarsus hamamları, St. Paulus kuyusu ve kilisesi, Kubatpaşa medresesi, Ulu Cami,  Makam Cami,  Eshabı Kehf, Gülek ve Namrun Kalesi gibi değerleri içine alan bu kitabın basımına ve dağıtımına katkı  sunduk. Tarsus’umuz için ülkemiz için önem taşıyan böyle bir çalışmaya destek vermenin gururunu ve onurunu yaşamaktayız. Bu güzel eserin hazırlanmasında emeği geçen Yard. Doç. Dr. Erkan Alkaç ile Yard. Doç. Dr. Deniz Kaplan’a ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ederim” dedi.

Koçak, yeni basılan “Bir Başkentin Tarihi ve Anıtları Tarsus” adlı kitaptan gazetecilerede bir tane hediye etti.

Bende Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası, yeni bir kitabın daha yazımına destek olması nedeniyle kendilerine teşekkür ederim.

Ayrıca 700 öğrenciye kitap kırtasiye yardımı yapıldı. Bu da önemli bir destektir. Bunun içinde teşekkür ederim.

 

Yakup BONCUK

Bu haber 329 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Et, süt ve tarım ürünlerini dışarıdan alabilirsin, ya sonra…18 Eylül 2018

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir