anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 53  
»Bugün 897  
»Toplam 5328223  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 34.201.121.213
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

HER ŞEYE RAĞMEN EĞİTİM

Çınar ARIKAN

03 Nisan 2018, 22:16

Çınar ARIKAN

            HER ŞEYE RAĞMEN EĞİTİM (*)

Her alanda, modern ve evrensel Türk toplumunun, gelişmiş ve ileri ülkeler arasında yer almasının en önemli faktörü hiç şüphesiz eğitimdir.

            Eğitim, her türlü ayrımcı, farklılaştırıcı, fırsat eşitliğinin olmadığı öğelerden arındırılmalı,  bütün fertlere, doğal yeteneklerinin geliştirilmesinde ve kendini gerçekleştirmede fırsat eşitliği sağlamalıdır.

            Türk eğitim sisteminde ilköğretimden üniversiteye kadar bir nitelik sorunu yaşanıyorsa ve istenilen(amaçlanan) Türk Milli Eğitim Temel Kanununda belirtilen insan tipi ortaya konamıyorsa nedenleri araştırılmalı, bu durumun gelecekte yaratacağı olumsuzluklar ortadan kaldırılmalıdır. Eğitim manevi değerlere saygının yanında millik vasfını öne çıkarmalıdır.

            Geleceğin yetişkinleri olarak milletimize önderlik edecek, topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizin, demokratik toplum yapısını benimsemiş, hukuka saygılı, kurallara uyan, yeniliklere açık, akıldışılıktan ve bağnazlıktan uzak, bakış açısı geniş, eleştirel ve özgür düşünceye sahip, sorun çözme yeteneği yüksek ve bu milletin değerlerine bağlı insanlar olarak yetiştirmek zorundayız.

            Büyük Atatürk'ün çizdiği çağdaş medeniyet düzeyinden sapmadan ve onun ilkelerinden taviz vermeden ileri gitmek ve dünya üzerindeki geçmişimizden gelen şerefli yerimizi korumak zorundayız. 2018’in bu yolda umut olmasını bekliyoruz.

            Türkiye Cumhuriyeti, her türlü karşı akıma ve olumsuz şartlara, dayatmalara rağmen, büyük bir inançla koruduğu ve güçlendirdiği demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti nitelikleriyle, bölgesinin ve dünyanın önemli devletlerinden biridir ve böyle olmaya da devam edecektir. Milli devlet korunmalı ve geliştirilmelidir. Federasyon ve bölünme söylemlerini dile getirenlere dur denilmeli ve taviz verilmemelidir. Gençlerimiz ülkenin birliği ve beraberliği ve kardeş olduğumuz düşüncesi ile yetiştirilmelidir. Eğitimsiz insanların hangi hedeflere gideceği belli olmaz. Eğitimsiz insanlar her zaman başkaları tarafından kullanılabilir.

            Ülkemiz insanları Devlet'in tekliğini, milletin ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü, güvenliğini ve bağımsızlığını, toplumumuzun birliğini ve beraberliğini göz önünde bulundurmalı oynanan oyunları 2018’de daha yakından takip ederek şer odaklarına gerekli cevabı vermelidir. Milli bütünlüğümüzü bölücü, darbeci, dışarıdan güdümlü ve ülkeye zarar veren her türlü yapılanmaya dur denilmelidir. Eğitim işte bu duyguların pekiştirildiği sistem olarak en iyi şekilde sürdürülmelidir. Gençlerimize, öğretmenlerimize, idarecilere ve topluma bu konuda büyük sorumluluklar düşmektedir.

            Geleceğin aydınlık ve güçlü Türkiye’sini kurulması öğretmenlerimizin öğrencilere verecekleri güzel ve aydınlık fikirler ile sağlanacaktır.

2018 yılında dileğimiz aydınlık fikirli, amaçlanan milli ve manevi değerlerine saygılı ve eğitilmiş bir gençliği yetiştirebilmektir.

            Herkes üzerine düşen sorumluluğun bilincinde olmalı ve gereğini yapmalıdır.

                                                                                                                 Çınar ARIKAN

                                                                                                                 

 

(*)Bu yazım Gülnar İlçesi Gülnar Hatun Mesleki teknik Anadolu Lisesinin yayın organı “VEFA” gazetesinde yayımlanmıştır.

 

 

 

Bu haber 1928 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
MELEKLERE ATILAN MERMILER-Emin PİRİ21 Temmuz 2019

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir