anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 21  
»Bugün 417  
»Toplam 14150164  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 44.192.94.177
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

"EĞİTİM İŞ; TEŞEKKÜRLER"

Veli BİLİCİ

15 Nisan 2018, 16:17

Veli BİLİCİ

                   “EĞİTİM İŞ; TEŞEKKÜRLER”

Yazımın hemen başında “Eğitim İş; Teşekkürler” diyerek başlık atarak başlarken başıma gelecekleri sezdiğim için hemen şöyle devam etmek istiyorum. “Eğitim İş; Kendi adıma teşekkür ederim.”  Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası olarak Maarif Müfettişlerinin yanında yer almayı, kısacası mazlumların yanında yer almayı, her kademeden üyesi olsun ya da olmasın haksızlığa uğramış memurların/işçilerin hak kayıplarının önlenmesi yönünde onların yanında yer almayı kendisine şiar edinen bir sendika olduğunu göstermiştir.

 

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası’nın; 03/01/2017-1702/2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen   “Maarif Müfettişliği Mülakatı” ile ilgili yürütmenin durdurulması yönündeki başvurusu ve mahkeme sonucu “anılan tarihler arasında gerçekleştirilen tüm mülakat sınavlarının yürütülmesinin durdurulmasına”  dair karar yani bu başvurunun sonuçları Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası’nın mazlumların, haksızlığa uğrayanların yanında yer aldığını bir kere daha göstermiştir.

 

Gerçi müfettiş sendikası olarak Tem Sen’in yaptığı hak mücadelesinde Türk Eğitim Sen, Eğitim Bir Sen ve Eğitim Sen müfettiş sendikası yanında yer alma gayretini göstermişlerdir. Bu eğitim sendikaları yönetimlerine de teşekkür ederiz.

 

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası üyesi Maarif Müfettişi Mahmut Demir adına çıktığı bu mahkeme yolculuğundaki başarısı tüm Maarif Müfettişleri adına olumlu bir gelişmedir diyebiliriz. Maarif Müfettişleri bu kadrolara seçilirken bir yazılı sınavdan, yazılı sınavda başarılı olanlar bir mülakattan geçtikten sonra ayrıca 3 yıllık bir müfettiş yardımcılığı sonucunda asıl müfettiş olarak çıktıkları müfettişlik yolculuğuna yılların tecrübesi ile pişerek devam ederler. Bu aşamalardan geçen müfettişleri, yaptıkları işler bakımından hiçbir farklılık olmayan ama aldıkları ücret bakımından hayli fark olan müfettişleri yeniden bir mülakat sınavına tabi tutarak Bakanlık Maarif Müfettişi olarak atamak ne derece doğrudur? Diye düşünüyorum. Bunu tartışmayacağım ama yapılan bu mülakata ben zaten mülakatla girdim bu mesleğe, ikinci defa neden mülakata tabi tutuluyorum diyerek mülakata başvurmayacağımı belirttiğimi duyan benim de rehber müfettişim olan Maarif Müfettişi Sayın T.Fikret Eyi’nin “asıl sizin katılmanız gerekir” şeklindeki tavsiyesi sonucu katıldım… Tüm müfettiş arkadaşlarımız bu mesleğin gereklerini yerine getirecek evsaftadırlar.  

 

Yapılan bu mülakatta adayın;

 

a)Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücünün,

 

b)Temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, liyakati ile genel ve fiziki görünümünün,

 

c)Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığının,

 

ç)Genel yetenek ve genel kültürünün,

 

d)Çağdaş, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığının, puan vermek suretiyle değerlendirildiği bir yöntemde,  biraz olsun tanıdığım hemen hemen aynı havzada(K.Maraş-Hatay) çalıştığım Mahmut Demir’in yukarıda sayılan 5 kıstasın hangisinden tam ya da tama yakın puanla değerlendirilmediğini merak eder oldum. “Mahmut Demir gibi isimleri çoğaltarak sayabilirim…” desem;  siz hemen meslektaşlarımızın isimlerini sıralamaya başlarsınız, içinizden…

 

Sonuç olarak; 3/01/2017-1702/2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen   “Maarif Müfettişliği Mülakatı” sınavını yargıya taşıyarak yürütülmesinin durdurulması yönünde karar alınmasına vesile olan Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası ve Maarif Müfettişi Mahmut Demir’e kendi adıma TEŞEKKÜR ederim.

 

Veli BİLİCİ

veli.bilici@hotmail.com

Bu haber 27583 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir