anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 43  
»Bugün 900  
»Toplam 4567243  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.198.54.179
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

Atatürk'ü Kullanmayı Bırakın Artık!

Mehmet Ş.OGLU

13 Kasım 2012, 21:41

Mehmet Ş.OGLU

     10 Kasım günü öğlen sonu birkaç değerli ağabeyim ile oturuyoruz. İçimizden en büyük ağabeyimizin telefonuna mealen şöyle bir mesaj geldi: "Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin 10 Kasım Atatürk'ü Anma programı, düşen helikopterde 17 şehidimizin olması nedeniyle 13 Kasım Salı gününe ertelenmiştir." Evet, mesaj aynen böyleydi.                      

     ***

     Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin resmî web sitesine girin, anma etkinliği programı karşınıza çıkar. “10 Kasım Atatürk’ü Anma Gecesi Konseri” adı altında Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan bir anma etkinliği yapılacakmış. Gecede Atatürk’ün sevdiği şarkılardan başka bir şey yok. Ne Atatürk’ün Hayatı’nı anlatan kısa bir kesit ne de Atatürk’le ilgili başka bir şey.                      

     ***

     Madem şehitlerimiz var. 2 anma etkinliğini de bir arada yapmayı düşünemediniz mi? Hem şehitlerimize hem de Atatürk’ümüze bir Fatiha okutmayı düşünemediniz mi? Ata’mızı anma adı altında şarkılı, türkülü anma gecesi düzenleyin. Sonra da şehidimiz var diye Atatürk’ü anma etkinliğini erteleyin. Anma gecesi değil de sanki bildiğimiz konser havası yaratılmaya çalışılmış.                      

     ***

     Yahu Başkan, bu bildiğimiz konser. Kimi, anma etkinliği bu Allah aşkına? Atamızı mı anıyorsunuz? Yoksa Atamız öldü diye bayram mı yapmaya çalışıyorsunuz? Siz neyi erteliyorsunuz? Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz? Siz ne yaptığınızın farkında mısınız Allah aşkına? Buradan şu çıkıyor. Eğlence vs. bir şey olmasa bu anma gecesi ertelenemezdi. Demek ki eğlence vs. var ki, bu anma gecesi ertelendi.                             

     ***

     Bir örnek. 10 Kasım akşamı Anamur Belediyesi Meclis Salonu’nda Kamu-Sen Anamur Temsilciliği tarafından 10 Kasım Atatürk’ü Anma Etkinliği düzenlendi. Saat 19.00’da Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başladı. Veli Savcı Kur’an-ı Kerim okudu. Mehmet Gümüş’te Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimiz için dua etti. Akabinde Kamu-Sen Anamur Temsilcisi Salih Kutlu hem Atatürk’ü andı hem de o gün şehit olan askerlerimizi andı. Daha sonra İngilizce Öğretmeni Esra Öğür de Fazıl Hüsnü Dağlarca’nın “Mustafa Kemal’in Kağnısı” isimli şiirini okudu. Ardından Atatürk’ün Hayatı’nı konu alan bir slayt sunumu yapıldı. Sonra Betül ve İbrahim Rıdvanyalçınağaoğlu kardeşler, İstiklâl Marşı’nın tamamını ezbere okuyarak Şanlı Bayrağımızı birlikte açtılar. Anamur Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Serol Gökkıyas, Atatürk’ün hayatını anlattı. Etkinlik sonunda Edebiyat Öğretmeni Rukiye Yıldız eşliğinde salondakiler hep bir ağızdan Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni okudular. Anma gecesinde Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe olmak üzere, çeşitli siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar vardı. Ve o anma gecesinde her kesimden insan vardı. Gerçekten güzel bir geceydi.                      

     ***

     Sevgili Başkan Macit Özcan, keşke bu anma etkinliğine katılabilseydiniz ve nasıl bir anma etkinliğinin yapıldığını görebilseydiniz.

     ***

     Olmadı Başkan, olmadı! Atatürk’üm arkasına sığınarak bu milleti kandırmayı bırakın artık. Çünkü bu tür oyunlardan bu millet yeterince bıktı.

     mehmet_sahin1987@hotmail.com
    
     sahin33mehmet@gmail.com
     GSM: 0506 935 73 17

Bu haber 1594 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
BEN BU VATANIN POLİSİ OLACAĞIM (Şiir)11 Kasım 2018

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir