anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 45  
»Bugün 207  
»Toplam 14152837  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.238.121.7
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

İki Değerli Kalem Aramıza Hoş Geldi

Mehmet Ş.OGLU

22 ?ubat 2012, 22:23

Mehmet Ş.OGLU

Yazmaya başladığımız günden bu yana Anamur’da diğer meslektaşlarımızın vakit ayırıp yazamadıklarını ya da yazıp yüzeysel olarak geçiştirdikleri önemli noktaları yazmaya çalıştık. Hâlâ da yazmaya devam ediyoruz.

                              ***

         Anamur’da bazı kişi ya da kişilerin yazmasını çok istedik. Çünkü onların yazacakları çok şey vardı. Bunu biliyorduk. Bu kişi ya da kişileri yazmaları konusunda her defasında teşvik ettik. Kim mi bunlar? Başta Emekli Edebiyat Öğretmeni Aydın Doluoğlu, değerli meslektaşımız Oktay Demir. Daha çok sayıda dostumuz, arkadaşımız var yazacağı çok şeyi olan. Belki bir gün bakarız, onlarda yazmaya başlayıverir bir yerde.

                              ***

         Değerli meslektaşımız Oktay Demir ile yıl 2003 yılından bu yana tanışıyoruz. Demir, o zamanlar Akdeniz Postası Gazetesi’nde çalışıyordu. Bizimde merakımız vardı gazeteye. Özellikle Anamur’da çıkan gazetelere. Okul çıkışı gazeteye uğrar, o günün gazetesini alır, eve varınca okumaya başlardık. 2006 yılına kadar takip ettik Anamur gazetelerini. 2006 şubat ayı’nda başladık yazmaya. O zamanlar kareli defter yaprağına yazılarımızı hazırlar, gazetede Oktay’a verir, Oktay da yazılarımız word’de yazar, gazeteye koyardı. Yazımız gazetede çıkınca ayrı bir keyfe gelirdik. Hemen hemen hafta içi her gün gazeteye uğrar, o günün gazetesini alır, eğer boş vakti varsa Oktay ile biraz sohbet ederdik... Derken yıl 2012 oldu. www.haberanamur.net sitesinde değerli meslektaşımız Oktay Demir’in ilk yazısını görünce öyle şaşırdık ki, bu şaşkınlık Demir’in aramıza katılmasının şaşkınlığından başka bir şey değildi. Her görüştüğümüz de yazmaya başlaması gerektiği konusunda hep teşvik ettik Demir’i. Ve nihayet sonunda başladı yazmaya. Devamını bekliyoruz. İlk yazıdan sonra pes etmemeli. Çünkü, Demir’in yazacağı çok şey var. Demir’in ilk yazısını okuduktan sonra bu yazıyı kaleme alalım dedik. Değerli meslektaşımız Oktay Demir, Anamurlu yazarlar kervanına Hoş Geldiniz!

                             ***

         Aydın Doluoğlu ismini çok kez duyduk. Hep merak ettik kim olduğunu! Zaman geçti. Bir gün bir baktık. Bir adam dersimize girdi. Ciddi mi ciddi duruşlu. “Eyvah!” dedik. “Bu hoca dersimize girdi. Yandık.” dedik. Sonra meğer o hep merak ettiğimiz değerli insan Aydın Doluoğlu imiş o adam. Aydın Hocamız ile işte böyle tanıştık Anamur Lisesi’nde. 2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında edebiyat dersimize giriyordu. Aydın Hoca, derse başlamadan önce derse motive olmamız için ya bir fıkra anlatırdı ya bir şiir okurdu ya da hayattan ders alabileceğimiz önemli bir konuya kısaca değinirdi. Hoşumuza giderdi Aydın Hocamızın bu şekilde derse başlaması...

         Okul bitti ama, Aydın Hocamız ile irtibatı hiç koparmadık. Defalarca görüştük. Aydın Hocanın öğrencisi olmakla hep gurur duyduk. Duymaya da devam ediyoruz.

         Aydın Doluoğlu’nun yazması gereken çok şey olduğunu hemen hemen tanıyan herkes bilir. Bu konuda Aydın Hocamız ile defalarca konuştuk.

          “Hocam, artık emekli oldunuz. Yazacak çok şeyiniz var. Bundan sonra artık onları kaleme alma vakti. Bir an önce yazmaya başlayın. Yarın iki gün sonra siz ölünce sizinle birlikte o yazacaklarınız da gitmesin. Arkanızda ölümsüz bir eser bırakıp öyle gidin. Vakit kaybetmeden tez başlayın yazmaya. Yazacaklarınızı dört gözle bekliyoruz.”

         “Gerçekten yazacak çok şey var. Öyle bir şeyler düşünüyorum ama, asıl önemli sorun, yazdıklarımızı bastıramaz isek, emeklerimiz boşa giderse diye korkuyorum. Biliyorsun Anamur’da bu işe pek hevesli olanlar yok. Bakalım, zamanla inşallah yazmaya başlarız.”

         Geçtiğimiz günlerde Aydın Hoca’nın bundan sonra her hafta Ajans Anamur Gazetesi’nde yazmaya başlayacağı haberini okuduk. Mutlu olduk. “Nihayet Aydın Hoca yazmaya başladı.” dedik. Anamur kültürü konusunda Aydın Hoca’nın yazacağı o kadar şey var ki, bunu zaman zaman yazılarında inşallah okuyacağız.

         Değerli insan, Anamur’un yetiştirdiği kültür çınarı Aydın Doluoğlu’nun Ajans Anamur Gazetesi’nde yazmaya başlaması bizleri gururlandırdı. Anamurlu yazarlar kervanına son olarak katılan Aydın Doluoğlu’na “Aramıza Hoş Geldiniz!” diyoruz.

         Umarız, yazacağı çok şey’i olup da yazmaya başlayamayan değerli dostlarımız, arkadaşlarımız da bir an önce Oktay Demir gibi, Aydın Doluoğlu gibi yazmaya başlar…

           Allah’a emanet olunuz…

            Sevgiyle kalınız…

 

                                                                mehmet_sahin1987@hotmail.com

Bu haber 3435 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir