anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 42  
»Bugün 186  
»Toplam 14152816  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.238.121.7
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

BU KEZ HADDİNİ FENA AŞTI!

Mehmet GÜMÜŞ

16 Eyl?l 2012, 03:47

Mehmet GÜMÜŞ

           İslamiyet'in şiddet yanlısı olarak gösterildiği bu filmde, şiddetin “Hz. Muhammed'in öğretilerinden kaynaklandığı” iddia edilmektedir. İfade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyecek bu film, İslam'a doğrudan bir saldırıdır. Bacile’in ABD'nin Florida eyaletinde Kur'an-ı Kerim yakan rahip Terry Jones'dan da destek aldığını ifade etmesi bu saldırı niyetinin apaçık bir kanıtıdır.

          İslam'ın kutsal değerlerine saldırı asla kabul edilemez ve hakaret edenler de yargılanmalıdır. Ayrıca, hakaret söz konusu olduğunda protestolar katil olayına varacak ölçüde bir şiddete gitmemelidir.

            İslami kuruluşlar olarak, bütün inanç gruplarını, Hz. Peygamber (s)’e hakaret karşısında sözlü, yazılı ve fiili protestolarla duyarlılıklarını göstermeye davet ediyoruz.

           Yine diyoruz ki: “İşgalin, sömürün, baskının, manipülasyonun, kutsala saldırının, hakaretin, nefretin ve her türlü tahrikin olduğu bir yerde şiddet bir sonuçtur ve bunun müsebbibi şiddeti ortaya çıkaran sebepler ve tetikleyenlerdir.”

           Vicdan sahibi adalet savunucusu tüm insanları ve kesimleri; İslam dünyasına yönelik işgal ve talan projesine hizmet amaçlı söz konusu film ve benzeri manipülasyon araçlarına yönelik duyarlılığa ve tepki vermeye çağırıyoruz!

           “Peygamber Efendimiz (sav)’e hakarete yeltenen ve infiale yol açan ‘Müslümanların masumiyeti’ adlı filmin yapımcısı Sam Bacile filmi provokatif bir siyasi tutum için yaptığını itiraf etti.

          Sam Bacile ve yandaşları yaptıkları bu film ile tüm dünyada milyonlarca Müslümanın inancıyla oynayarak, İslam'a açık bir saldırı düzenlemişlerdir. Bizlerde bu düzeni yapanların yılmadan karşısında olmalıyız. Çeyrek yüzyıldır İslam coğrafyasında sürdürülen diyalog çalışmaları, Müslümanların aleyhine işlemeye devam ediyor. Müslümanlar aşağılanırken, İslami sembol ve değerlere saldırılırken, bizler Müslümanlar olarak, Peygamberimize(sav), kutsal kitaplarımıza,  topyekun dinimize, sahip çıkmamız gerekmektedir.”

            KISACASI: Milyonlarca Müslümanın yaşadığı sözde özgürlükler ülkesi ABD, kendi vatandaşı olan Müslümanların inançlarına karşı saldırılara engel olmuyor ve Müslümanların din hürriyetini garanti altına almayıp terörist gibi gösteriyor. ABD ve Batı ülkeleri yönetimleri, Peygamberimize hakaret edenlere hep yardım ve yataklık yapıyor. Batı ülkelerinin filme karşı sesiz kalması ve bunu ifade özgürlüğüne bağlaması, haksız bir tutumdur. ABD’deki bu İslam karşıtı hareket binlerce Müslümanı sokağa dökmüştür. Bu da gösteriyor ki, İslam'a ve Hazreti Muhammed'e (SAV) yöneltilen hiçbir hareket, cevapsız kalmayacaktır. 

           “Müslümanların Masumiyeti” adlı filmin yapımcısı ve yönetmeni İsrail asıllı Amerikan vatandaşı Sam Bacile ve taraftarları “KIRMIZI ÇİZGİYİ” Çoktan aşmışlardır. Bir tuzak kurulacaksa; tuzak kurucuların en iyisi Cenabı Allah’tır. İnşallah bu ve buna benzer hadiseler bizlerin ve tüm dünya Müslümanlarının uyanmasına vesile olacaktır.   

          Yüce Rabbim, bütün dünya Müslümanlarına Kur’an ve sünnete  dayanan bir şuuru ve uyanıklığı nasip etsin!

Bu haber 2320 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir