anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 31  
»Bugün 151  
»Toplam 14152781  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.238.121.7
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

ÇARIKLAR KUR'AN KURSUNDA ANNELER GÜNÜ

Mehmet GÜMÜŞ

12 May?s 2013, 22:00

Mehmet GÜMÜŞ

       

İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE BAĞLI ÇARIKLAR BELDESİ KURAN KURSUNDA"ANNELER GÜNÜ"ETKİNLİĞİ 

     İlçe Müftülüğümüze bağlı Çarıklar Beldesi Kur’an Kursunda 09/05/2013 Perşembe günü “Anneler günü" etkinliği düzenlendi.Etkinliğe Kur’an Kursu öğreticisi Fatma Nur GÜMÜŞ ve öğrencileri ev sahipliği yaptı.
     Halkımıza açık düzenlenen etkinlik; saat 12:00 de etkinliğin başlangıcında gelen misafirlere gül ve anneler günü anısına magnet dağıtılarak başladı.Lahmacun, tatlı ve çay ikramıyla devam etti.. Anamur, Bozyazı ve Çarıklar beldesinden gelen vatandaşlarla birlikte, Anamur belediye başkanı, Mehmet TÜRE,Ören beldesi Belediye başkanı Aziz DOLUOĞLU, Ev sahibi olarakta Çarıklar Beldesi belediye Başkanı Duran ALTINDİŞ, İlçe müftümüz Muhammet KOÇAK ve Kamu çalışanları vakfı Anamur şubesi Başkanı Veli SAVCI katıldılar.Bu birlik ve beraberlikleri de katılımcıların gözünden kaçmamış olacak ki ,böylesine güzel bir davranışı da takdirle karşıladıklarını beyan ettiler.
     Sunuculuğunu Anamur Merkez Camii İmamı Mehmet GÜMÜŞ’ün yaptığı “ANNELER GÜNÜ“ Proğrammına saat 14:00’ de başlandı. Açılış Kur’an-ı Kerimini Akdeniz Camii İmam-Hatibi Veli KILINÇ tarafından okundu.Akabinde Açılşkonuşmasını İlçe Müftümüz Muhammet KOÇAK yaptı. İlçe Müftümüz konuşmasında; Anneler gününün yeni olmadığını, Hz.Adem ve HZ.Havva validemizden günümüze kutlana geldiğini, İslam dininde Annelerimizin ve babalarımızın ayrı iki değer olduklarını ve onlara “ÖF” bile denmemesi gerektiğini,tam tersine onlar için tevazu kanadımızı indirerek “ya rabbi!onlar bizi küçüklüğümüzden bu güne dek büyütüp yetiştirdikleri için sen onlara merhamet et!” diye dua etmemiz gerektiğini vurguladılar.devamla “Anne”sözcüğünün dünyadaki sözcüklerin et kutsalı olduğunu ve bu sözcüğün yerini tutacak bir kelimenin olmadığını,bir kadının hiçbir fedakarlıktan çekinmeden en önemlisi de bu kelime için gözünü kırpmadan canını bile verebileceğini, yavrularınıkarşılıksız sevdiklerini ifade etmişlerdir.Tüm Annelerin anneler gününü ve anne sevgisiyle dopdolu bir ömür sürmelerini temenni ederek sözlerini tamamladılar.
     Kürsüden ayrılmadan Kuran kursu öğreticisi Fatma Nur GÜMÜŞ ve Öğrencileri tarafından hazırlanan “Besmele“ yazılı bir tabloyu kendilerine hediye ettiler.Bu arada Anamur, Bozyazı ve Çarıklar Beldesi belediye başkanlarımızıda sahneye alınarak onlarında “Anneler günü” ile ilgili duygu ve düşünceleri alındı.Konuşmalarının ortak noktası ”Bu tip etkinliğin yaygınlaştırılması gerektiğini bu bağlamda Çarıklar beldesinde bir ilki yaşadıklarını.bu tip etkinliklerin bizlerin birlik ve beraberliğini ve kardeşliğini pekiştireceğini” ifade ettiler.Tüm Annelerin anneler gününü kutlayarak yerlerine geçtiler.
      Program sunucusu Mehmet Gümüş tarafından ,her üç Belediye başkanımıza da etkinliğe katılım ve katkılarından dolayıayrı ayrı teşekkür edildi.
    Aynı yer sakinlerinden Karagöz Kuyumculuğun sahibi Süleyman karagöze de etkinliğimizde dağıtılan gül ve "Anneler günü"anısına yaptırılan magnetlerimizin sponsorluğunu üstlenmiş olup ve başından bu tarafa Kuran kursumuza desteğini hiç esirgemediği için, katkılarından dolayı teşekkür edildi.
      Ayrıca Anamur Kamu Çalışanları Vakfı şube başkanı Veli SAVCI hocama da etkinliğimize verdikleri destek ve katkılarından dolayı teşekkür edildi.
      Çarıklar Beldesi BelediyeBaşkanı Duran ALTINDİŞ’de bir sürpriz yaparak Kuran kursu öğreticisi Fatma Nur GÜMÜŞ Hanım efendiye, beldesi adına yaptığı kuran hizmeti dolayısıyla yöre kadınlarımızın dini vecibelerindeki eksikliklerinin giderilmesi noktasında kendilerine minnet borçlu olduklarını, ifade ederek kendilerine bir plaket verdiler.Fatma Nur hanımda teşekkür ederek, bunun bir incelik olduğunu,bütün etkinliklerimizde kendilerine destek olduklarını, bu görevi severek yaptığını ve beldemize kuran hizmeti sunmaktan mutlu olduğunu söyllediler.
      Proğramın akışı Alanya“OĞUZHAN HALK DANSLARI”nın Sema ve Kafkas oyunları ile devam etti.Etkinliğe katılan vatandaşlarımız tarafından ilgiyle izlendi.Hatim duası ile de proğram son buldu.

Bu haber 2085 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir