anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 31  
»Bugün 505  
»Toplam 14150252  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 44.192.94.177
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Ressam İnci TARAKÇIOĞLU

İlknur BAKIŞ

21 Nisan 2012, 22:46

İlknur BAKIŞ

      Ressam İnci TARAKÇIOĞLU Kimdir?

 

Kendisini uzun yıllar kedilerin munis tembellikleri, hırçın, ele avuca sığmaz özgür karakterlerini yansıtarak işlediği ‘’kedi’’ temalı eserleriyle tanımış olduğumuz sanatçı;

 

              

                  Ressam İnci TARAKÇIOĞLU    

 

Resim çalışmalarına 80’lerde ressam Cavit Atmaca atölyesinde başlamış olup, Prof. Dr. Cuma Ocaklı, Doç. Dr. Yavuz Seçkin, Serdar Leblebici gibi seçkin ustaların atölyelerinde çalışarak, tekniğini ve ufkunu geliştirmiştir. Suya ve pigmentlere olan hâkimiyetini, renkli kişiliği ve ruhsal coşkusu ile bağdaştırarak uzun yıllar sulu boya gibi zor bir tekniğin üstesinden başarı ile gelerek kullanmış, yanı sıra yağlıboya ve akrilik çalışmalarına da yer vermiştir. Son dönem çalışmalarına bakacak olduğumuzda, teknik olarak akriliği, konu olarak da “nü”ler ve bedenler üzerine yoğunlaştığını gözlemlemekteyiz.

 

    

 

Ankara Ressamlar Derneği, İzmir Suluboya Ressamları Derneği ve Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği üyesi olan sanatçı; Türk Başarı Ödülleri kurulunca 2004 yılında “Vedide Baha Pars Başarılı Kadın Önderi” ödülü ile onurlandırılmasının ardından, 2007 yılında, İzmir Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Platformu tarafından “Yılın Sanatçısı” ve “İzmir Dostu” seçilmiştir.

 

Ankara, İzmir, İstanbul, Hollanda gibi yurt içi ve dışında seçkin galerilerde kişisel sergiler açmış,

 

    

 

 İzmir, Ankara, Eskişehir, Antalya, Yunanistan, Sakız Adası, Çeşme, Urla gibi birçok il ve ilçelerinde karma sergilere dâhil olmuş, Ankara Atatürk Kültür Merkezi “Ege illeri Tanıtım Fuarı", 2006 “Ege Art Fuar”ı, 2008  " Ege Art Fuarı", 2011 Internatıonal İzmir Bienal of Arts gibi katıldığı fuarlarda, eserlerini yerli-yabancı birçok sanatseverin beğenisine sunmuş, takdirlerini almıştır.

 

              

 

Çalışmalarını İzmir’deki atölyesinde sürdürmekte olan Tarakçıoğlu, sanatçı kimliğinin vermiş olduğu sorumluluk ve duyarlılıkla, atölyesinin kapılarını sanatseverlere sıkça açarak,  uzmanlar eşliğinde eğitim seminer ve söyleyişler düzenleyip,  paylaşımın ve yüreğinin güzelliğini bizlere göstermektedir.

 

Web: www.incitarakcioglu.com

         Atölye:  Talat Paşa Bulvar,. Bulvar apt., No: 25, Kat:4, D.9 Alsancak/İzmir - Telefon:  464 08 67

Bu haber 36027 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

(c)2012 Anamur Sedir