anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 48  
»Bugün 898  
»Toplam 13115134  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.140.84
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarısı

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarısı

Tarih 19 Haziran 2016, 21:34 Editör

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Prof.Dr. Aziz Sancar Uluslararası Bilim Olimpiyatlarına öğrencilerin hazırladığı "Annem Kulağıyla Görüyor Gönlüyle Hissediyor" isimli 2 projeyle katılmıştı.

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarısı

 
            Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Prof.Dr. Aziz Sancar Uluslararası Bilim Olimpiyatlarında “Annen Kulağıyla Görüyor Gönlüyle Hissediyor” isimli projeyle, 26 ülke 785 proje arasından seçilerek finalde 4. Oldu ve  mansiyon almaya hak kazandı.

 

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 20/21/22/ Mayıs 2016 tarihleri arasında yapılan final sergisine Bilişim Teknolojileri öğretmeni Aydın DÖNMEZOĞLU’nun danışmanlığında İbrahim KAYA, Ramazan ÜNSAL isimli öğrencilerin yaptıkları “Felçli ve Yatalak Hastalar İçin Bakıcı Uyarı Sistemi” ve Eyüphan GÖK, Mehmet Ali SARP isimli öğrencilerin hazırladığı “Annem Kulağıyla Görüyor Gönlüyle Hissediyor” isimli 2 projeyle  katılmıştı.

 

 

Final sergisinde jüri ve stand sunumlarındaki başarıları ile olumlu puan alan Eyüphan GÖK ve Mehmet Ali SARP isimli öğrencilerin hazırladığı “Annem Kulağıyla Görüyor Gönlüyle Hissediyor” isimli proje 29/05/2016 tarihinde yapılan ödül törenine davet edildi. Teknoloji, Araştırma ve Enerji Verimliliği olmak üzere 3 dalda yarışan 30 proje  final sergisi sonrası bir haftalık süreçte komisyon tarafından değerlendirmeye tabi tutuldu. Yapılan değerlendirme sonucu, Eyüphan GÖK ve Mehmet Ali SARP isimli öğrencilerin hazırladığı “Annem Kulağıyla Görüyor Gönlüyle Hissediyor” isimli proje Teknoloji dalında 4. olarak mansiyon aldı.

 

 

Daha önce de Adana’da yapılan TÜBİTAK öğrenci projeleri Bölge Yarışmasına 2 proje ile  katılan Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bilişim teknolojileri öğretmeni Tamer TATLISES’in danışmanlığını da Yusuf Kaan ATAHAN ve Atilla GÖK isimli öğrencilerin yaptıkları akıllı ev tasarımlarında yer alacak “Akıllı Kilit Projesi” ile Türkiye finallerine katılmış ve Tarsus’u temsil etmişti.

 

 

Ulusal ve uluslararası öğrenci projeleri yarışmalarında elde ettikleri başarılar ile Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2015/2016 eğitim öğretim yılında tartışmasız Mersin’in en başarılı okullarından biri olduğunu ispatladı.

 

 

Haber: Yakup BONCUK-Tarsus

Bu haber 25716 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BİLİM-TEKNOLOJİ

Atık Piller Bitkilere Zarar Veriyor

Atık Piller Bitkilere Zarar Veriyor Anamur Çarıklar Ortaokulu'nda düzenlenen TÜBİTAK Bilim fuarında iki öğrenci atık pillerin çevreye verdiği zarar...

AHEP'TE PROJE DÖNGÜ YÖNETİMİ ANLATILDI

AHEP'TE PROJE DÖNGÜ YÖNETİMİ ANLATILDI Eğitim, Bölgesel Kalkınma Uzmanı Meral Sayın ve Alanya HEP Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Yrd. Doç. Dr...
    Petrol fiyatları nasıl belirleniyor?02 Temmuz 2022

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi