anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 23  
»Bugün 373  
»Toplam 14150120  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 44.192.94.177
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
AHEP ÜNİVERSİTESİ'NDEN ALANYA'YA TAM 1 MİLYON TL'LİK ARAŞTIRMA YATIRIMI!

AHEP ÜNİVERSİTESİ'NDEN ALANYA'YA TAM 1 MİLYON TL'LİK ARAŞTIRMA YATIRIMI!

Tarih 02 Temmuz 2015, 01:33 Editör

Gıda Araştırmaları Laboratuar Projesi BAKA'dan mali destek onayı aldı.

AHEP ÜNİVERSİTESİ’ NDEN ALANYA’YA TAM 1 MİLYON TL’LİK ARAŞTIRMA YATIRIMI!

 

Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi’ne ait son teknoloji ile donatılacak olan Gıda Araştırmaları Laboratuar Projesi  BAKA’dan mali destek onayı aldı.

 

Alanya`daki gıda işletmelerinin ve tarım üreticilerinin temel sorunlarına yönelik çözüm önerileri geliştirmek amacıyla Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi (AHEP Üniversitesi) Gastronomi ve Mutfak  Sanatları Bölümü tarafından Alanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü iştiraği ile hazırlanan ve “2015 yılı Yenilikçi Teknolojiler Mali Destek Programı” nın “Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar” kategorisinde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA)`na sunulan “Alanya ve Civarındaki Gıda İşletmelerinin Ürün Katma Değerini / Gıda Güvenliğini Artırıcı AR-GE Çalışmalarının Geliştirilmesi” isimli proje, değerlendirmeye alınan 16 adet proje arasında en başarılı proje olarak belirlenmiş ve % 80 hibe oranıyla desteklenmeye hak kazanmıştır.

 

 

 

Proje ekibinde AHEP Üniversitesi`nden kurum yetkilisi olarak Prof. Dr. Erol Sayın, proje koordinatörü olarak Yrd. Doç. Dr. Zelal Polat, proje koordinatör yardımcısı olarak Yrd. Doç. Dr. Hatice Reyhan Öziyci, proje danışmanı olarak Prof. Dr. Suat Ungan ile Alanya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar ve veteriner hekim Sibel Tan Demirci’nin yer aldığı ve yaklaşık bütçesi 850 bin TL olan bu proje ile gıda güvenliğini sağlamaya yönelik mikrobiyolojik ve kimyasal gıda analizlerinin yapılacağı ve ileri düzeyde analitik cihazların yer alacağı gıda araştırmaları laboratuvarı 9 ay içerisinde tamamlanacak.

 

Kurulacak laboratuvar ile öncelikli olarak Alanya`daki küçük ve orta ölçekli işletmelerin rekabet gücünü artırmaya yönelik projeler üreterek bu işletmelerin kalkınmasına paralel olarak Alanya`nın bölgesel kalkınmasını da desteklemek hedefleniyor. Bu projelerin gerçekleştirilmesinde kamu kuruluşlarının katılımı de sağlanarak üniversite, özel sektör ve kamu kuruluşları arasındaki işbirlikleri güçlendirilmek isteniyor. Laboratuvar imkanından yararlanılarak yapılması planlanan diğer hedefler arasında ise turizm ve gıda işletmelerinin uzman personellerinin gıda güvenliği ve hijyeni konularında teorik ve uygulamalı eğitimler alması, küçük ve orta ölçekli işletmelerin teknik sorunlarına yönelik danışmanlık hizmetleri alması ve Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencilerinin eğitim kalitesinin artırılması yer alıyor. AHEP Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’ne mevcut tam donanımlı mutfak alt yapısına ilave olarak kazandırılacak olan bu laboratuvar ile bölümün Türkiye’de gelişmiş alt yapı olanaklarına sahip ilk bölüm olma özelliği taşıyacağı da ifade ediliyor.

Bu haber 2095 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BİLİM-TEKNOLOJİ

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarısı

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarısı Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Prof.Dr. Aziz Sancar Uluslararası Bilim Olimpiyatla...

Atık Piller Bitkilere Zarar Veriyor

Atık Piller Bitkilere Zarar Veriyor Anamur Çarıklar Ortaokulu'nda düzenlenen TÜBİTAK Bilim fuarında iki öğrenci atık pillerin çevreye verdiği zarar...
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi