anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 43  
»Bugün 3442  
»Toplam 12176762  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 35.171.146.141
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
Nükleer Santral Yapımından Vazgeçilmeli

Nükleer Santral Yapımından Vazgeçilmeli

Tarih 10 Ekim 2015, 21:39 Editör

Mersin Tabipler Odası Başkanı Dr. Ful Uğurhan Tarsus'ta sağlık çalışanlarına konferans verdi.

“Nükleer Santral Yapımından Vazgeçilmeli’

 

Dr. Ful Uğurhan Tarsus’ta sağlık çalışanlarına konferans verdi.

 

Mersin Tabipler Odası Başkanı ve Mersin NKP (Nükleer Karşıtı Platform) Yürütme Kurulu Üyesi Dr. Ful Uğurhan, dün Tarsus’a gelerek doktorlara ve sağlık çalışanlarına bir konferans verdi.

 

Özel Tarsus Kadın Hastalıkları Ve Doğum Hastanesinde düzenlenen konferansta hastane sahiplerinden Dr. Ahmet Çetin Dirgen ile diğer doktor, hemşire ve sağlık çalışanlarıda katıldı.

 

Uğurhan, Koruyucu Sağlık ve Nükleer santral, topluma ve çevreye olumsuz etkileri ve kanser konularında bilgiler vererek bölgemizde yapılmakta olan Akkuyu Nükleer Santralından vazgeçilmesini istedi.

 

 

 Uğurhan “Hekim olarak öncelikli görevimiz hastalıklar oluşmadan önlemek. Aksi takdirde hastalıkların tanısında kullanılan yöntemler, tedavi için gerekli ilaçlar ve bir sonraki aşama olan rehabilitasyon hizmetleri dikkate alındığında, oluşan durumla başetmek hem daha güç hem de daha masraflı. Nükleer santrallere tam da bu noktadan bakıyoruz. Dünyadaki altmış yıllık kısa nükleer santral tarihinde üç büyük felaket ve irili ufaklı binlerce kaza yaşanmış olduğunu görüyoruz. Bu kazalardan sonra çevreye yayılan radyoaktif maddeler yüzünden çok sayıda insan ölmüş, sakatlanmış, ölümcül hastalıklara yakalanmış, psikolojik bozukluklar yaşamış. Daha da kötüsü daha kaç nesil etkisi sürecek bilinemiyor. Santralleri normal çalışmaları sırasında da radyoaktif madde salımı olduğu ve santral çevresinde yaşayan özellikle beş yaş altı çocuklarda kan kanseri ve çocukluk çağı kanserlerinde artış olduğunu kanıtlayan pek çok bilimsel çalışma var. Kısaca bu santraller olmasaydı, bu ölümler, hastalıklar, sakatlıklar da önlenmiş olacaktı. Sonuç olarak nükleer santrallerden vazgeçilmesi için yaptığımız her türlü eylemi bir hekimlik görevi olarak görüyoruz ve mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi.

 

Ahmet Çetin Dirgen de konerans sonunda, Dr. Ful Uğurhan’a teşekkür etti. Katılımcılara ise pasta ve meyve suyu ikramında bulunuldu.

 

Haber:Yakup BONCUK-Tarsus

Bu haber 26966 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

BİLİM-TEKNOLOJİ

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarısı

Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin Başarısı Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Prof.Dr. Aziz Sancar Uluslararası Bilim Olimpiyatla...

Atık Piller Bitkilere Zarar Veriyor

Atık Piller Bitkilere Zarar Veriyor Anamur Çarıklar Ortaokulu'nda düzenlenen TÜBİTAK Bilim fuarında iki öğrenci atık pillerin çevreye verdiği zarar...
    HER ŞEY VATAN İÇİN-214 Haziran 2021

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi