anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 20  
»Bugün 1070  
»Toplam 12456848  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.236.212.116
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
SESİM SARPKAYA FEN LİSESİNİN

SESİM SARPKAYA FEN LİSESİNİN "SESİMİZ ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİ" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Tarih 09 Nisan 2019, 12:39 Editör

Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Sesimiz Şiir ve müzik dinletisinin bu yıl ikincisi gerçekleştirildi.

 

SESİM SARPKAYA FEN LİSESİNİN “SESİMİZ ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİ” BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

 

Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Sesimiz Şiir ve müzik dinletisinin bu yıl ikincisi gerçekleştirildi. Yapılan etkinlik büyük ilgi gördü.

 

Tarsus Amerikan Koleji büyük salonda yapılan şiir ve müzik dinletisi öncesi aynı yerde sanat etkinliğe katılan şairler kitaplarını imzaladılar.

 

Şiir ve müzik dinletisine Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, bazı şube müdürleri, bazı okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, MEŞYAD (Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği) Başkanı Mustafa Doğan, TAŞYAD (Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği  ) Başkanı Doğan Akpınar  ve veliler ile sanatsever halk katıldı.

 

 

Açılış konuşmasını yapan Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Müdürü Kenan Yalçınkaya: “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz bu güzel etkinlik ile hem öğrencilerimize özgüven aşılıyoruz, hem de siz değerli velilerimiz ile hemşehrilerimizle birlik, beraberlik ve kaynaşma sağlamış oluyoruz. Bize destek olan ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Okulun öğretmenlerinden Kemal Uslu ile diğer öğretmenlerin desteği ile hazırlanan Sesimiz Şiir ve müzik dinletisinde açılışta saygı duruşunda bulunulup istiklal marşı okundu. Ardından Türk Halk Müziği Derneği Koro Şefi ve THM sanatçısı Hasan Basri Üstün yönetimindeki saz heyeti birbirinden güzel türküler ve  fon müzikleri vererek geceye renk kattı.

Gecede Okulun Müdür Yardımcısı Veysel Durmaz bir türkü söyleyip birde şiir okudu. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de bir şiir okuyarak geceye katılanların alkışını aldı.

Gecede ayrıca TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı İbrahim Can da çok güzel bir konser verdi.

Etkinlik sonunda gecenin hazırlanmasında emek ve destek verenlere teşekkür eden Okul Müdürü Kenan Yalçınkaya, çiçek verdi.

 

KİMLER KATILDI?

 

Şiir ve müzik dinletisine Milli Eğitim müdürü Mehmet Metin, bazı şube müdürleri, bazı okulların müdürleri, öğretmenler, öğrenciler de katıldılar, renk kattılar.

Sadece bu kadar mı? Elbette hayır…  Mersin’den MEŞYAD (Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği) Başkanı Mustafa Doğan, TAŞYAD (Tarsus Şairler ve Yazarlar Derneği  ) Başkanı Doğan Akpınar, önceki dönem başkanı emekli Edebiyat Öğretmeni Halil Aksoy,  Şair-Yazar ve Eğitimci Çınar Arıkan hocamız ile eşi Şair Fatma Arıkan da geceye katıldı. geceye…  Ve çok sayıda veliler ile Tarsuslu sanatseverlerde gecede şairleri yalnız bırakmadı.

 

 

 

Okulun Edebiyat öğretmenlerinden Şair ve Eğitimci Kemal Uslu ile diğer öğretmenlerin desteği ile hazırlanan Sesimiz Şiir ve müzik dinletisinde açılışta saygı duruşunda bulunulup istiklal marşı okundu.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi Müdürü Kenan Yalçınkaya “Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz bu güzel etkinlik ile hem öğrencilerimize özgüven aşılıyoruz, hem de siz değerli velilerimiz ile hemşehrilerimizle birlik, beraberlik ve kaynaşma sağlamış oluyoruz. Bize destek olan ve bu etkinliğin gerçekleşmesinde destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kenan Yalçınkaya, Sesim Sarpkaya Fen Lisesi’nin temel vizyonunun; “Teknolojiyi çok iyi kullanan, bilimi rehber edinen, özgür düşünce ve hür irade anlayışına sahip, insan merkezli ve bu istikamette geçmiş değerlerine saygılı, bilimsel ve bir o kadar sosyal, duygu ve mantık dengesini kurmuş olan insanları yetiştirmek olduğunu” ifade etti.

 

ŞAİRLER VE SANATÇILAR RENK KATTI

 

Şiir ve Müzik dinletisinde öğrencilerin yanı sıra, Talat Ülker, Hışır Osman(Osman Nebioğlu, Mustafa Doğan, Bayram Durbilmez, İbrahim Can, Ahmet Suat Çakır, Ekrem Kaftan, Kenan Yavuzarslan, Yusuf Mısırlıoğlu ve Sündüs Arslan Akça da şiirleriyle geceye ayrı bir renk kattılar…

 

 

Ardından Türk Halk Müziği Derneği Koro Şefi ve Türk Halk Müziği sanatçısı Hasan Basri Üstün yönetimindeki saz heyeti birbirinden güzel türküler ve fon müzikleri vererek geceyi renklendirdi…

Gecede Okulun müdür yardımcısı Veysel Durmaz bir türkü söyleyip birde şiir okudu. Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin de bir şiir okuyarak geceye katılanların alkışını aldı.

Tarsus’ta düzenlenen bir etkinlikte sahne alan TRT sanatçısı İbrahim Can gönülleri mest etti. Sesim Sarpkaya Fen Lisesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Sesimiz Şiir ve Müzik Dinletisi ne katılan sanatçı birbirinden güzel türküler söyledi.

 
             
           
            Gecede TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı İbrahim Can da çok güzel bir konser verdi. Okul Müdürü Kenan Yalçınkaya, sanatçı İbrahim Can’a çiçek verdi.

Etkinlik sonunda gecenin hazırlanmasında emek ve destek verenlere teşekkür eden Okul Müdürü Kenan Yalçınkaya, çiçek verdi.        

 

HABER-YORUM-FOTO: Yakup BONCUK-TARSUS

Bu haber 25495 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÜLTÜREL

GÜNEŞ'İN NURU-ANAMUR SEDİR SERBEST ŞİİR YARIŞMASi SONUÇLANDI

GÜNEŞ'İN NURU-ANAMUR SEDİR SERBEST ŞİİR YARIŞMASi SONUÇLANDI Güneş'in Nuru Edebi Meclisi ve anamursedir.com internet sitesinin birlikte düzenledikleri müsabaka sona erdi. ...

Azerbaycanlı Şair Esmira Güneş'in Sosyal Medyadaki Harika Projesi

Azerbaycanlı Şair Esmira Güneş'in Sosyal Medyadaki Harika Projesi Anamursedir.com sitesi ile Azerbaycan Güneşin Nuru Edebi Meclisi ortak bir edebi projeye imza atıyor.
    YARIM YAMALAK EĞİTİM25 Eyl?l 2021

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi