anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 45  
»Bugün 1052  
»Toplam 13115288  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.140.84
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI ŞİİRLERİNİZİ BEKLİYOR

25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI ŞİİRLERİNİZİ BEKLİYOR

Tarih 05 Nisan 2022, 23:31 Editör

Geleneksel olarak 25. düzenlenen şiir yarışmasına katılım 3 Mayıs tarihinde sona erecek.

25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI ŞİİRLERİNİZİ BEKLİYOR

Geleneksel olarak düzenlenen şiir yarışmasına katılım 3 Mayıs tarihinde sona erecek.

ŞÜSİYAD Başkanı, Azerbaycan Şebinkarahisar Şebingülü Dostluğu Halk Şairi, ŞEBİNGÜLÜ Bahçeleri Kurucusu..Hikmet OKUYAR kendi adına yapılacak olan şiir yarışması ve yapılacak etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

Hikmet Okuyar Şiir Şenliklerinin Şöhretler Şehri Şanlı Şebinkarahisar'da; Proje Sahibi olduğum 28. Şebinkarahisar Turizm ve Kültür Şenlikleri ile bağlantılı 17 / 25 Mayıs 2022, 7 Gün 7 Gece ŞEBİNKALE ŞİİR ŞENLİKLERİ hazırlıkları başladı.

Gönül Seferberliği, Okuma Seferberliği, Sağlık Seferberliği, Üretim Seferberliği ve Ağaçlandırma Seferberliği öncülüğümüzle; Toprağa bir Şebingülü, Şebindutu, Şebincevizi, Giresun Fındığı, Çoban Armudu, Üzüm Eriği, Demir Elması, Çavuş Üzümü fidanı dikerek yöresel özellikli yerli ve milli organik Altıntepsi Lahanası, Karaağaç kavunu, Arslanşah fasülyesi, Etir Kınık Kızık Kayabaşı Madımağı, Norşun Pırasası ve ISIRGAN OTU gibi bitki tohumları ekerek dualarla ceddimize şükürle başlatacağız geleneksel etkinliklerimizi.

Pirimiz Abdi Beğ Şebingülü Gönül Dostluğunda; Giresunlu Hasan Ali Yücel, Göreleli Ahmet Kaçar, Keşaplı Vahit Kaya, Tirebolulu Emine Usta, Bulancaklı İsmail Güçtaş, Alucralı Ozan Arif, Alişarlı Nurhayat Küçük Sakarya, Bayburtlu Zihni, Kelkitli Dilaver Cebeci, Erzurumlu Aşık Reyhani, Sivaslı Aşık Veysel, Tokatlı Arif Nihat Asya ile EFSANE Öğretmen TEKIŞIK Anısına tertipleyeceğiz programlarımızı, AZERBAYCAN ŞEBİNKARAHİSAR TÜRK İSLAM DÜNYASI kardeşliğimizde, Medine Şebinkarahisar ŞEBİNGÜLÜ Kadim Dostluğumuzda paylaşacağız şiirsel duygusallığımızı…

                          

 * Tekirdağ, Edirne, Kırklareli ve Trakya'da; TEKŞAT ile alevlendirdiğimiz, DÜNYAŞAT ile coşturduğumuz, ŞÜSİYAD ile şenlendirdiğimiz; 3 Kemal coşkulu fikirdaşlığımız; Dedem Korkut Ata, Atsız Ata, Atlıhan Atilla, Bilge Kağan, Hoca Ahmet Yesevi, Fatih, Atatürk, Elçibeğ ve Rauf Denktaş otağında yankılanacak..

* Fatih'in, Şebinkale'den Batıya mesajını da; daha büyük birlik, yeni yeni Ergenekonlar heyecanımızla yaşatacağız gün batımı...

25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI Şartnamesi Hazır.

* ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİYLE TÜRKİYE Şiirlerle TANITILIYOR.

* Özellikleri ve Güzellikleriyle İLLERİMİZ ve İLÇELERİ ŞİİRLERLE TANITILIYOR.

 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI'NA; TÜRKİYE SEVDASI ile İRTİBATLI Videoları olan Şiir seven ŞİİR YORUMCULARI da ŞEBİNGÜLÜ, ÇOBANLAR ÇEŞMESİ ŞEBİNKALE  ve RESSAMIN ŞEHİRİ tasarımı yapan RESSAMLAR da TÜRKİYE SEVDASI ile irtibatlı şiirlere MÜZİK ve BESTE tasarımı yapan MÜZİSYENLER ve RESSAMLAR da, ŞİİR KİTABI olmadığı halde okulda, dernekte vakıfta, sokakda, parkda, bulvarda, bahçede ya da meydanda şiir sergisi açan, imza günü yapan, şiir sohbeti tertipleyen özel yetenekliler de 23 Nisan 1994 ile 23 Nisan 2022 arasında  ŞİİR KİTABI çıkaran AŞIKLAR OZANLAR ve ŞAİRLER de, ŞİİRLİ HİKAYE, ŞİİRLİ ANI, ŞİİRLİ ROMAN kitabı çıkaranlar da, müzikli ve besteli YORUMU olan SAZ ve SES SANATÇILARI da KATILACAKLAR…

 

* Hikmet Okuyar ŞÜSİYAD Başkanı TÜRKİYE SEVDASI Proje Sahibi ŞEBİNGÜLÜ Bahçeleri Kurucusu AZERBAYCAN ŞEBİNKARAHİSAR ŞEBİNGÜLÜ DOSTLUĞU Halk ŞAİRİ, 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI BİRİNCİLİK ÖDÜLÜNE ESAS KONULAR ve ŞARTLARI:

 Süper Kaynak Muhteşem Proje TÜRKİYE SEVDASI için katkı sağlamak duyarlılığında ŞÜSİYAD Başkanı Hikmet Okuyar adına tertiplenen ŞİİR yarışmasına katılmak isteyen AŞIK, OZAN ve ŞAİRLER;

01 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ARDAHAN ve İLÇELERİ

02 – Özellikleri ve Güzellikleri ile AKSARAY ve İLÇELERİ

03 – Özellikleri ve Güzellikleri ile AYDIN ve İLÇELERİ

04 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ELAZIĞ ve İLÇELERİ

05 Özellikleri ve Güzellikleri ile ESKİŞEHİR ve İLÇELERİ

06 – Özellikleri ve Güzellikleri ile KIRŞEHİR ve İLÇELERİ,

07 – Özellikleri ve Güzellikleri ile KIRKLARELİ ve İLÇELERİ

08– Özellikleri ve Güzellikleri ile MANİSA ve İLÇELERİ

08 – Özellikleri ve Güzellikleri ile SİİRT ve İLÇELERİ

09 – Özellikleri ve Güzellikleri ile ZONGULDAK ve İLÇELERİ'nin ŞİİRLERLE TANITIMLARI için  6 + 5 = 11 veya 7 + 7 = 14 hece vezni düzeneğinde yazacakları şiirlerle yarışmaya katılacaklardır.( Şiirlerin yayın hakkı Türkiye Sevdası ile Müellife ait olacaktır.

Yarışma sonunda ödüle değer eserler içinden seçilen 09 ADET KONULU ŞİİR; 2022 Hikmet Okuyar Türkiye BİRİNCİLİK Ödülü' ile ödüllendirilecektir.

25. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması'nın Konusu: 'ÖZELLİKLERİ ve GÜZELLİKLERİ ile İLLERİMİZ ve İLÇELERİ ' olarak belirlendi.

AKÇAKOCA, AKÇAY, ALANYA, ALUCRA, AYANCIK, BAFRA, BEYPAZARI, BULANCAK, ÇAMBAŞI, ÇAMOLUK, ÇUKUROVA, DERELİ, GEMLİK, GÖRELE, GÜLŞEHİR, GÜRÜN, İSKENDERÜN, KAMAN, KELKİT, KUŞADASI, MANAVGAT, NİKSAR, REŞADİYE, SALİHLİ, SORGUN, SULUOVA, ŞARKIŞLA, ŞAVŞAT, TARSUS, TİREBOLU, YERKÖY ilçesi ile ZARA şiirleri yazanlar ile doğup büyüdükleri İLÇELER ile yaşadıkları İLÇELER için TANITIM ŞİİRLERİ yazanlar; tasarımlarından örneklerinden gönderirlerse ve gelen eserler de Türkiye Sevdası ile yayına uygun görülürse eser sahipleri 2022 HİKMET OKUYAR ŞİİRE SEVGİ ŞAİRE SAYGI ÖDÜLÜ ile ödüllendirilecektir.

* 19 MAYIS 2021 SONRASI YAZILAN Şebingülü Şiirleri de 2022, HİKMET OKUYAR ŞEBİNGÜLÜ DOSTU ÖDÜLÜ ile ödüllendirilecektir.

ŞİİR ile irtibatlı Yarışmacılar, yarışmaya en çok 2 adet şiir ile katılacaktır.

ŞİİRLER İMZALI A4 ebadında 5 nüsha olacak NÜFUS ÖRNEĞİ ile zarflanacak.

Sergiye gönderilen şiirler de A3 ebadında RENKLİ olacaktır..

İleti: PTT APS ile yapılacaktır.

25. Hikmet Okuyar Ödüllü Şiir Yarışması’na son katılım tarihi; 03 MAYIS 2022 olarak tespit edilmiştir.

 

ADRES: 25. HİKMET OKUYAR ÖDÜLLÜ ŞİİR YARIŞMASI ŞEBİNKARAHİSAR AZERBAYCAN CUMHURİYET MEYDANI, ATATÜRK EVİ VE MÜZESİ KARŞISI, KÖMBELER PASAJI KAT:1, NU:2 ŞEBİNKARAHİSAR/GİRESUN adresine gönderilecektir.

İRTİBAT BAŞKANI: Turan Okuyar.

ÖDÜL TÖRENİ 19 MAYIS 2022 DE ŞEBİNKARAHİSAR'DA YAPILACAKTIR.

NOT 1: Katılımcılara her hangi bir ücret ödenmeyecek, katılımcılardan herhangi bir katkı payı da talep edilmeyecektir.

Şiirli tasarımlarda TÜRKÇE yer adları kullanılacaktır..

Ödül Töreni; 19 Mayıs 2022 de Şebinkarahisar Atatürk Evi ve Müzesi Millet Bahçesinde yapılacaktır..

Bazı ödüller Şebinkale, Şebinkarahisar Vilayet Meydanı, Köprübaşı, Kadıoğlu, Kavaklar, Yedidutlar, Tamzara Hasan Tahsin Okutan Bulvarı ve Asarcık Meydanı Eğribel Tüneli, Eğribel Tepesi, Çobanlar Çeşmesi gibi ilginç mekanlarda verilecektir.

Şebinkarahisar Şiir Akşamları, Okuyar Şiir Sohbetleri, Okul ziyaretleri ve Hatıra Fotoğrafları yine vazgeçilmezimiz olacaktır

Ödüllerini Şebinkarahisar'da teslim alamayanların ödülleri uygun zamanlarda internet üzerinden teslim edilecektir.

Bol şanslar. Uğurlar. Başarılar.

Daha çok sağlıkla daha çok ilham kaynağı ile.. .......

NOT 2 : YARIŞMA İÇİN GÖNDERİLEN İMZALI ŞİİRLİ KİTAPLAR; OKUYAR ŞİİR KİTAPLARI MÜZESİ içinde SERGİLENECEK ve TANITILACAKTIR.”

Bu haber 248 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÜLTÜREL

TARSUS'TA "SESİMİZ" ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

TARSUS'TA Tarsus Belediyesi Nikâh Salonunda gerçekleştirilen etkinliğe veliler ve öğrenciler ile sanatseverler büyük ilgi gös...

NİZAMİ HAZİNESİ SUMGAYIT DEVLET DRAM TİYATROSU SAHNESİNDE

NİZAMİ HAZİNESİ SUMGAYIT DEVLET DRAM TİYATROSU SAHNESİNDE Kültür Bakanlığı'nın siparişi ile hazırlanan "Hazine" oyununun prömiryeri Sumgayıt Devlet Dram Tiyatrosu'n...
    Petrol fiyatları nasıl belirleniyor?02 Temmuz 2022

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi