anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 53  
»Bugün 515  
»Toplam 5054904  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.95.23.35
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

KAYITSIZ DÜNYA RESİM VE TOPAÇ SERGİSİ AÇILDI

KAYITSIZ DÜNYA RESİM VE TOPAÇ SERGİSİ AÇILDI

Tarih 18 Şubat 2018, 22:27 Editör

Tarsus'ta yaşayan, öykücü, ressam, koleksiyoncu Remzi Karabulut'un "Kaytansız Dünya" adını verdiği '"Topaç koleksiyonundan'" ve resimlerinden oluşan sergisi törenle açıldı.

 “REMZİ KARABULUT'UN KAYTANSIZ DÜNYA ADLI ''TOPAÇ KOLLEKSİYONUNDAN'' VE RESİMLERİNDEN OLUŞAN SERGİSİ AÇILDI

 

Tarsus’ta yaşayan, öykücü, ressam, koleksiyoncu Remzi Karabulut'un  “Kaytansız Dünya”  adını verdiği ''topaç koleksiyonundan'' ve resimlerinden oluşan sergisi törenle açıldı.

 

Sunay Akın'ın oyuncak müzesinden sonra, çocuklara yönelik, daha çok da çocuk kalmayı başarmış erişkinlere yönelik en önemi sanat olayı olarak yorumlanan sergi büyük ilgi görüyor. 

 

Tarsus’ta yaşayan yazar ve ressam Remzi Karabulut, bir çocukluk hayalinin peşine düşmüş, yıllardır topaç biriktirmiş.  Sayısı kadar adı olmasa da topaçların, her biri binbir gece masallarından fırlamış ya da Anadolu’nun bozkırlarında yerel ağızların çeşitlemesi gibi her biri.

 

 

 

Adlarını sayalım bir kaçının: Alalı. Angırşak. Arşak. Cicoz. Çini. Bozanak. Bireyme. Deleme. Deveran, Develeme. Değirme. Düğeme. Doma. Dönbaba. Dönergeç. Fırıldak. Fırdöndü. Fıçı. Fırfıra. Fırfırk. Fıtça. Firmen. İştifan. Katır. Kaytan. Kiriştek. Köçek. Kirmen. Kirildek. Muzip. Mozik. Pımpır. Pırfangaç. Totik. Topaç. Tendürük. Tutturamanço. Vızırdak. Vızıldak. Vızık. Vızvız. Yanardöner.

 

Heykelden, kısa filme ve kitaba topaçların buluşması.. Remzi Karabulut, İstanbul’un orta yerinde bir topaç sergisi açıyor. Oldukça kapsamlı, çok sayılı ve çok yönlü bir sergi bu. Yüzlerce topaç, 30 topaç konulu resmi, 30 topaç heykeli, 2 topaç konulu kısa film, 1 topaç konulu öykü kitabı ve çeşitli atölyelerle birlikte ilkin Saint-Michel Lisesi’nin ünlü Jeanned’Arc Sergi Salonu’nda açılacak, ardından başka kentlerde ve ülkelerde sergilenecek. Remzi Karabulut, topacın peşine düşmüş, onların adlarının, hikâyelerinin peşine düşmüş. Aslında çocukluğunun peşine düşmüş. Şimdi sergisine, çocukluğunun peşine düşmeye çağırıyor izleyicileri.

 

 

Karabulut’un “KAYTANSIZ DÜNYA” sergisi, 15 Şubat-3 Mart tarihleri arasında açık kalacak., İstanbul Saint-Michel Fransız Lisesi’nin Jeanned’Arc Salonu’nda  açılan sergiyi  yolu düşenlerin  yada ilgi duyanların gezmesini dileriz.

 

Tarsus’ta yaşayan yazar ve ressam Remzi Karabulut kardeşime, Tarsus’un adını böyle sanatsal olaylarla dünyaya duyurduğu için teşekkür ediyorum.

 

Haber: Yakup BONCUK/Tarsus

Bu haber 682 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

KÜLTÜREL

SESİM SARPKAYA FEN LİSESİNİN "SESİMİZ ŞİİR VE MÜZİK DİNLETİSİ" BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

SESİM SARPKAYA FEN LİSESİNİN Tarsus Sesim Sarpkaya Fen Lisesi'nin geleneksel olarak düzenlediği Sesimiz Şiir ve müzik dinletisinin bu yıl ik...

ŞEHİTLERİMİZE ADANMIŞ ŞİİRLER ANTOLOJİSİ

ŞEHİTLERİMİZE ADANMIŞ ŞİİRLER ANTOLOJİSİ Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği "Şehitlere Adanmış Şiirler Antolojisi" çıkaracak.
KANLI KEMER (HEKAYE-HİKAYE)18 Nisan 2019

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi