anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 43  
»Bugün 1036  
»Toplam 13115272  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.140.84
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
KIZKALESİ YEREL MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

KIZKALESİ YEREL MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Tarih 14 Ekim 2015, 21:18 Editör

Erdemli Belediyesi öncülüğünde, Üniversiteler, Gazeteciler Cemiyeti, Basın Dernekleri ve Kızkalesi Turizm Derneğinin destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri sahiplerini buldu.

KIZKALESİ YEREL MEDYA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

                                                       

Erdemli Belediyesi öncülüğünde, Üniversiteler, Gazeteciler Cemiyeti, Basın Dernekleri ve Kızkalesi Turizm Derneğinin destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri sahiplerini buldu. Kızkalesi Kilikya Otelde yapılan ödül töreninde konuşan Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini sunduğunu ifade etti.

 

 

Bu yıl, Erdemli Belediyesi tarafından birincisi yapılan Kızkalesi Yerel Medya ödülleri muhteşem bir programla sahiplerini buldu. Adana, Mersin, Hataya ve Osmaniye illerini kapsayan ve burada yayın hayatını sürdüren yerel radyo, gazete, televizyon, dergi ve internet haber sitelerine dönük olarak düzenlenen projeye çok büyük ilgi olduğu gözlemlendi. Mersin Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi akademisyenlerinin seçici kurul üyesi olduğu organizasyonda, Bengütürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Gazeteci Murat İde de katılarak geceye damgasını vurdu. İş, sanat ve siyaset sahnesinden birçok kişinin de yer aldığı törenin açılış konuşmasını Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu yaptı.

 

 

 

Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri organizasyonunun Erdemli’nin ve Kızkalesi’nin ulusal ve uluslararası alanda daha iyi tanıtılması için çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Tollu, “bu organizasyonun hazırlanma aşamasında emeği geçen ve bizlere destek veren herkese ve her kesime ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi. Tollu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugün burada; Adana, Hatay, Osmaniye ve Mersin illeri ve ilçelerinde yayın yapan radyo, televizyon, dergi, gazete ve internet haber sitelerinden oluşan yerel basını bir araya getirmenin onurunu yaşıyoruz. Bu güzel program hainlerin düzenlediği alçak saldırılarla gölgelenmiştir. Memleketimizi bölmeye çalışan alçaklar yine bir kanlı saldırıya imza atmışlardır.  Memleketimizin başı sağ olsun. Bu hain eller asla memleketimizi bölmeyi başaramayacaklar. Her şeye rağmen dimdik ayakta durarak kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Bu gerçekler etrafında ödül alan tüm gazeteci arkadaşları tebrik eder başarılarının devamını dilerim.”

 

 

Gecede konuşan mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal ise konuşmasında gazetecilik mesleğinin bir onur olduğunu vurgularken, zor şartlar altında görev yağan tüm gazetecilere başarı dileklerini sundu. Ünal konuşmasında, Kurtuluş Mücadelesinde ilk kurşunu sıkan Hasan Tahsin başta olmak üzere görevi başında katledilen ve darp edilen tüm gazetecilere vurgu yaparak, bu projenin her yıl yapılması konusunda Mersin Gazeteciler Cemiyeti olarak en iyi desteği vereceklerini söyledi.

 

 

Cemiyet Başkanı Ünal’dan sonra konuşan Bengütürk Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Murat ise konuşmasında, projenin çok başarılı olduğunu ve bundan sonra da devamının gelmesi gerektiğini dilerken; gazetecilik mesleğinin zorluklarından bahsetti. İde, kendisinin de görevini yaparken bu zorluklara maruz kaldığını ifade etti. Geceye katılanların yoğun ilgi gösterdiği İde, “bu meslek zirveyi de yaşatır, dibi de gösterir” diyerek sözlerine son verdi.

 

 

Siyaset, Sivil Toplum Kuruluşları, Üniversiteler ve Medyayı bir araya getiren organizasyon konuşmaların ardından ödüllerin sahiplerine teslim edilmesiyle sona erdi.

 

 

 

Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri ve sahipleri şu şekilde gerçekleşti: Yılın En İyi Yerel Erkek Radyo Sunucusu ödülü, Radyo Ülkü’den Serkan Tultak ve Radyo Metropol’den Raşit Doğan arasında paylaşıldı. Yılın En İyi Yerel Radyo Programı, Osmaniye Radyo 80’den Mustafa Düzenli’nin oldu. Yılın En İyi Dergi Araştırma-İnceleme Köşesi/Sayfası ve Söyleşisi ödülü, Hatay Güney Rüzgarı Dergisi’nden Mehmet Ali Solak’a gitti. Yılın En İyi Kadın Radyo Sunucusu, Radyo Ülkü’den Zerrin Uyan oldu. Yılın En İyi Yerel Gazete Haberi ödülü, İskenderun Ses Gazetesinden Akın Bodura verildi. Yılın En İyi Yerel Dergi Kapak Tasarımı ödülüne, Osmaniye Yeni Ses Dergisi’nden Hasan Bölük layık görüldü. Yılın En İyi Televizyon Haber Kurgusu ödülü, Kanal 33 Tv’den Hüseyin Bilici’ye gitti. Yılın En İyi Yerel Gazete Tasarımı/Mizanpaj ödülü, Hatay Kent Gazetesi’nden Muhammet Ali Çayırcık’ın oldu. Yılın En İyi Yerel Gazete Haber Fotoğrafı ödülü Osmaniye Elde Demokrasi Gazetesi’nden Murat Boz’a verildi. Yılın En İyi Yerel Televizyon Haber Muhabiri ödülü Kanal 33 Tv’den Ahmet Özdemir tarafından alındı. Yılın En İyi Yerel Gazete Söyleşisi ödülünün sahibi Mersin Haberci Gazetesi’nden Seyrani Soluğan oldu. Yılın En İyi Yerel Gazete Spor Sayfası ödülünü Günaydın Adana Gazetesi’nden Hüseyin Sungur aldı. Yılın En İyi Yerel Gazete Muhabiri Hatay Söz Gazetesinden İzziddin Nazlı oldu. Yılın En İyi Yerel Televizyon Erkek Haber Sunucusu Kanal 33 Tv’den Recep Erdoğan oldu. Yılın En İyi Yerel Gazete Muhabiri ödülünü Mersin Çukurova Gazetesi’nden Esat Durak aldı. Yılın En İyi Yerel Televizyon Kültür-Sanat Programı ödülü, Kanal 33 Tv- Ebru İle Yaşam Dair Programı ile Ebru Malçok’a gitti. Yılın En İyi Yerel İnternet Haber Sitesi ödülü Mersin.istikbal.net İnternet Haber Sitesinden Rüştü Aydın’a layık görüldü. Yılın En İyi Yerel İnternet Haber Sitesi Tasarımı ödülü Osmaniye yorum.com İnternet Haber Sitesinden İsrafil Avcı’nın oldu. Araştırmacı Gazeteci Deniz Tuncay Akkapılı, Gazeteci Yazar merhum İsmail Vedat Çelikbaş ve Gazeteci Tankut Tufan Onur Ödülünün sahibi oldular.

 

 

Gecede ayrıca, Erdemli’de yayın hayatını sürdüren gazetecilere, Erdemli Basınına sunmuş olduğu katkılardan, ayrıca Erdemli Belediyesi Kızkalesi Yerel Medya Ödüllerine destek veren tüm proje ortaklarına da Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu tarafından mansiyon ödülü verildi.

 

 

Bu haber 27662 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

DİN-HUKUK-BASIN

BİN AYDAN DAHA HAYIRLI BİR GECE

BİN AYDAN DAHA HAYIRLI BİR GECE Kadir Gecesi Müslümanlarca, Ramazan ayının son on gününde gizlenmiş olduğuna inanılan bir gece. Ancak yaygın kanaat...

SAĞLIKLI BİR ORUÇ TUTMAK İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER

SAĞLIKLI BİR ORUÇ TUTMAK İLE İLGİLİ BİLİNMESİ GEREKENLER Öncelikle şunu belirteyim ki; Orucun sağlıklı olmasının şartları niyet, imsak vaktinden akşama kadar orucu bozan şe...
    Petrol fiyatları nasıl belirleniyor?02 Temmuz 2022

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi