anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 366  
»Bugün 4378  
»Toplam 4863710  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.235.55.253
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

MEDYA - SİYASET İLİŞKİSİ ELE ALINDI

MEDYA - SİYASET İLİŞKİSİ ELE ALINDI

Tarih 12 Ocak 2015, 01:39 Editör

İsmail Küçükkaya, Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak katıldığı konferansta, günümüzde Türk medyası ve siyaset üzerine konuşma yaptı.

     MEDYA - SİYASET İLİŞKİSİ ELE ALINDI

 

Gazeteci İsmail Küçükkaya, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak katıldığı konferansta, günümüzde Türk medyası ve siyaset üzerine konuşma yaptı.

 

Aşırı kalabalık bir dinleyici topluluğunun katıldığı ve Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen konferansa, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’da iştirak etti.

 

 

Konuşmasına ilk olarak, kendisini Mersinlilerle buluşturma imkanı tanıyan Başkan Kocamaz’a teşekkürle başlayan İsmail Küçükkaya, günümüz Türkiyesi’nde ve özellikle de son 5 yıl içerisinde cereyan eden medya ve siyaset ilişkileri üzerine ilginç tespitlerde bulundu. Şu anda Türkiye genelinde medyaya yüzde 90 oranında bir güvensizlik olduğunu kaydeden Küçükkaya, bunun temelinde siyasetle doğrudan ilişkili birçok unsur olduğunu belirtti. Her dönemde medyanın büyük kısmının, güçlüyle yani hükümetlerle iyi ilişkiler kurmak istediğini ve siyasal iktidarın tepkisini çekmek istemediğini vurgulayan Küçükkaya, ancak özellikle son 5 yıl içerisinde Türk medyasının büyük kısmının, artık bu işi taraf olmaya kadar vardırdığını ifade etti.

 

 

Siyasal iktidarın etkisi altında olan bir medya kurumunun, medya özgürlüğünden ve tarafsızlıktan bahsetmesinin mümkün olmayacağını kaydeden Küçükkaya, “Türkiye’de maalesef millet iradesi de sandığa tam olarak yansımamaktadır. Vatandaşlarımızın bir kısmının sandığa gidip oyunu kullanmaması, millet iradesinin tam olarak tecelli etmesine engel olmaktadır. Yaklaşık 5 ay sonra Türkiye genel seçime gidecek. Benim bütün vatandaşlarımdan isteğim, hangi partiye oy verirseniz verin ama mutlaka sandığa gidin ve oyunuzu kullanın.” dedi. Bugünkü muhalefet anlayışını da eleştiren Küçükkaya, “Muhalefet partilerinin, özellikle aday seçiminde halkın beklentilerine cevap verebilecek ve halkın benimsediği kişilere yer vermesi, iktidar partilerini rahatsız edici bir unsur olacaktır. Muhalefet partileri, geleneksel siyasi tercihleri bir yana bırakmalı, 4-5 dönemdir parlamentoya giden isimleri bir kenara koymalı ve halkın çıkarları için mücadele edecek isimlere yönelmelidir.” dedi.

 

Konuşmasının sonunda vatandaşların yönelttikleri sorulara da cevap veren İsmail Küçükkaya’ya, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından kendisinin yazdığı bir şiir ve plaket verildi.

 

 

Başkan Kocamaz daha sonra İsmail Küçükkaya ile birlikte, meslekte 40 yılı tamamlamış Mersinli duayen gazetecilerden Tankut Tufan, Selçuk Ölçer, Ali Özipek, Ali Adalıoğlu, Fikret Ünver, Nuran Tunç, Haldun Okdemir, Ziya Keskinışık, Kamil Cömertler, Yüksel Ekici, Nazmi Akdağ, Salih Kale, Selman Özipek ve Tevfik Urbay’a plaket takdim etti.

 

Kaynak: İstikbal Haber/MERSİN

Bu haber 1042 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

FİKİR-DİL

BUGÜN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

BUGÜN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ Yazarımız Gazi MERT "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" yazısında ilginç tespitler yapmış...

BÖYLE BAĞLAR YÖRÜKLER

BÖYLE BAĞLAR YÖRÜKLER Böyle bağlar, böyle bağlar Yar başını böyle bağlar Kuş uçmaz, kervan geçmez Yıkılsın böyle bağlar
KÖROĞLU, KAHRAMANLIK VE VATANSEVERLİK23 Şubat 2019

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi