anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 41  
»Bugün 1011  
»Toplam 13115247  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.140.84
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

"ARATOS FELSEFE YAZILARI" KİTABI YAYIMLANDI

Tarih 08 Ocak 2021, 17:52 Editör

Aratos Dergisi yeni kitaplar yayınlayarak yoluna devam ediyor.

“ARATOS FELSEFE YAZILARI” KİTABI YAYINLANDI

 

Aratos Dergisi yeni kitaplar yayınlayarak yoluna devam ediyor. Bugüne kadar derginin eki olarak yayınlanan kitapların sayısı 47’yi buldu. Aratos Yayınları’ndan çıkan son kitap ise “Aratos Felsefe Yazıları” başlığını taşıyor.

Aratos Yayınları 2020’de, 1. Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu’nun konusu olan “Basın Sosyolojisi”, Tarsuslu yazar Koral Boro’nun “Çocukluğumun/Gençliğimin Türk Sineması ve Artistleri” ile gazeteci-yazar ve Aratos dergisi yayın yönetmeni Uğur Pişmanlık’ın “Yeryüzü Olayları” kitabını yayınlamıştı.

Edinilen bilgiye göre, 2021 yılının ilk kitabı olarak çıkan “Aratos Felsefe Yazıları”, Aratos dergisinde yayınlanan yazıların bir seçkisi olarak yayınlandı.

 

                         
 
            “Aratos Felsefe Yazıları” kitabında yazılarıyla yer alan akademisyen ve yazarlar şunlar; Prof. Dr. Uluğ Nutku, Arslan Kaynardağ, Prof. Dr. Ömer Naci Soykan, Prof. Dr. Afşar Timuçin, Prof. Dr. Zehra Gülaşkın, Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu, Prof. Dr. Sabri Büyükdüvenci, Prof. Dr. Bekir S. Gür, Doç. Dr. Mustafa Günay, Celal Gürbüz, Prof. Dr. Tevfik Çavdar, Doç. Dr. Erdem Çiftçi, Prof. Dr. Örsan K. Öymen, Prof. Dr. Adnan Gümüş, Prof. Dr. Ertuğrul Rufayi Turan, Prof. Dr. Yasin Ceylan, Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Doç. Dr. Özlem Duva, Prof. Dr. Silvina Nicholson, Prof. Dr. Doğan Göçmen, Prof. Dr. Eyüp Erdoğan, Turan Alptekin, Yüksel Pazarkaya, Uğur Pişmanlık.
 
                                  
 

Aratos dergisi yayın yönetmeni gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık, kitabı eski kuşak felsefecilerden Arslan Kaynardağ anısına ithaf ettiklerini belirterek, “Aratos Felsefe Yazıları’, Aratos dergisinde yayımlanmış felsefe yazılarının bir derlemesidir. Böylece tamamı olmasa da felsefe yazılarından oluşan bir toplu seçkiyi okurla buluşturmayı ve bunları kitap olarak da kalıcılaştırmayı amaçladık. Derginin çeşitli tarihli sayılarda yayımlanmış yazılar yer almaktadır.

Aratos dergisinin yola çıktığı ilk sayıdan itibaren dergimize, felsefe okulumuza, sanatevimize yazılarıyla katkıda bulunan, emek veren, gönül veren tüm değerli hocalarımıza teşekkür ediyor ve saygıyla selamlıyoruz.

Aratos dergisi olarak, Tarsus kent tarihi ve kültürünün yanı sıra edebiyat ile felsefi kitaplarını yayınlamayı önemsiyoruz. Bazı kitaplarımızın 2 ya da üç kez baskı yapmış olması bizim açımızdan çok anlamlıdır” diye konuştu.

 

Haber: Yakup BONCUK-Tarsus

Bu haber 6836 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

FİKİR-DİL

"TÜRK SİNEMASI VE ARTİSTLERİ" KİTABI ÇIKTI

Yazar Koral BORA tarafından kaleme alınan "Çocukluğumun Türk Sineması ve Artistleri" kitabı yayımlandı.

BUGÜN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

BUGÜN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ Yazarımız Gazi MERT "Dünya Emekçi Kadınlar Günü" yazısında ilginç tespitler yapmış...
    Petrol fiyatları nasıl belirleniyor?02 Temmuz 2022

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi