anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 23  
»Bugün 413  
»Toplam 14150160  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 44.192.94.177
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
Chris Farrell ve Milli Eğitim Müdürlüğü Ortak Projede Buluşuyor

Chris Farrell ve Milli Eğitim Müdürlüğü Ortak Projede Buluşuyor

Tarih 04 Nisan 2013, 00:24 Editör

Rasim Bakın İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül'ü ziyaret ederek ortak proje önerisinde bulundu.

Chris Farrell ve Milli Eğitim Müdürlüğü Ortak Projede Buluşuyor

 

Chris Farrel Of Germany Türkiye Oluşum Şefi Rasim Bakın İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül’ü ziyaret ederek ortak proje önerisinde bulundu.

 

Ziyareti sırasında Hasan Gül’e Bayan Chris Farrell’i anlatan Bakın, biyokimyager, kozmetiker ve bilim yazarı olarak Chris Farrell’in 1968’de Almanya’da fabrikasını oluşturarak sektöre adım attığını söyledi.

 

 

 

Geri kalmış ülkelerde kozmetiğin sadece güzellik ürünleri olarak nitelendirildiğini belirten Rasim Bakın, “Aslında Chris Farrell, kozmetikler ilaç mıdır, ilaç mı kozmetiktir gibi değerlendirerek işine başlamıştır. Chris Farrell, Bugüne dek 56 ülkede yer almıştır.

Hedeflerimize ekonomik gücü yüksek olan ülkelerde hedeflerimize ulaştık. Kademe kademe aşağı doğru inerek diğer ülkelere ulaştık. İnsanoğlu bitkiden beslenerek yaşamını sürdürebilen bir varlıktır. Ürünlerimizi bitki florasından alırız. Ürünlerimizde kimyasal herhangi madde bulunmaz. Dermantasyon olaylarını gerçekleştiren ürünlerdir. Emisyon ve antiejik denilen cildin altına inme özelliklerini taşır. Bu sayede hem güzellik hem de tedaviye yönelik özellikleri vardır. Cilt üzerindeki ölü derinin kendini atmasıyla gençleşmeyi sağlar” dedi.

 

İşlemlerimiz 2,5 cm kadar deri altına inebiliyor

 

Bu yıla kadar Chris Farrell’in ürünlerinde toplam 9 gam oluşturduğunda kaydeden Bakın, ”Ameliyat sonrası ameliyat izleri, egzamalar, sedef hastalıkları, üçüncü derecede deri yanması gibi vakalarda tedavi edici yanı vardır. Dermologlarımız et yanması derler. Ama biz öyle demiyoruz. Deri yanması diyoruz. Ürünlerimiz ve işlemlerimiz 2.5 cm kadar deri altına inebiliyor. Önemli olan deri altındaki yağ kan konsantrasyonu denilen katmana kadar inmesidir. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman cildin ve vücudun dengesini sağlıyor” şeklinde konuştu.

 

Bakın, ”Eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmak istiyoruz”

 

Eğitimi çok önemseyen Bayan Chris Farrell’in Almanya’da bu konuda meslek okulları açtığın da sözlerine ekleyen Rasim Bakın, “Sosyal amaçlı olarak gençlerimizin ciltlerine uyguladığımız ürün ve yöntemlerle onların kozmetik ürünü seçerken gerçek ürüne nasıl sahip olabileceklerini kısa ve öz olarak anlatmaya çalıştık. Ancak bu sırada hiç kimsenin bu konularda bir şey bilmediğini gördük. Chris Farrell’in meslek okullarında yetişenlerin bir dermolog kadar bilgili kozmoderm oldukların görüyoruz. Her bölgeyi gezip dolaştık ve Mersin’de karar kıldık. Mersin bize uygun bir kent. Akdeniz kenti. Sıcak kent. Sorunlu ciltler ve kişiler üzerinde eğitime açık bir kent. Mozaiği çeşitli bir yaşam tarzı var. Tam aradığımız bir kent. Türkiye’de ilk kliniğimizi buraya açtık. Bizim için eğitim ön safhada. O nedenle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte ortak projeler üreterek eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

 

 

 

GÜL: “ORTAK PROJEYE VARIZ”

 

Konunun ilgisini çektiğini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Gül, ürünlerde kimyasal olmamasını ve doğallığını benimsediklerini söyledi.

 

       Kimyasal olmayan, doğal ürünlerin insan sağlığı açısından da önemli olduğunu vurgulayan Gül, “Öteden beri meslek liselerimizde kuaförlük alanı var. Çocuklar 4 yıl orada eğitim görüyor. Ben bu eğitimin çok uzun olduğunu düşünüyorum. Kuaförlük alanında bir çocuğun 4 yıl eğitim görmesi çok fazla. Bu mesleği çocuk bir yılda da öğrenebilir. Bir çırak bir kuaförün yanında kısa sürede bu mesleği öğreniyor. Cilt bakımı konusu da ilgimi çekti. Özellikle bu alanda bir proje geliştirebiliriz. Bizim de kız meslek liselerimizde cilt bakım alanları da var. Biz çok fazla ayrıntıya girmek istemiyoruz. Cilt bakımı ve bilinçli tüketim konusunda projenizi, bu noktada neler yapmak istediğinizi detaylarıyla hazırlayıp getirin. Proje ekibine sizi yönlendireyim. Bunu şekillendirelim. Yapabileceklerimizi birlikte kararlaştırabiliriz” şeklinde konuştu.

Bu haber 3980 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

DÜNYA

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ

DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünya kadınlarının kutladığı uluslararası bir gündür.

Anneler Günü, Kutlama Günü

Anneler Günü, Kutlama Günü Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanmaktadır.
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi