anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 80  
»Bugün 3380  
»Toplam 12176700  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 35.171.146.141
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

"KENT SOSYOLOJİSİ VE KENT TARİHLERİ" KİTABI YAYIMLANDI

Tarih 25 ?ubat 2021, 20:32 Editör

Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil'in;1. Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu : "KENT SOSYOLOJİSİ VE KENT TARİHLERİ"kitabı yayımlandı.

“KENT SOSYOLOJİSİ VE KENT TARİHLERİ” KİTABI YAYINLANDI

 

Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil’in “1. Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu : “KENT SOSYOLOJİSİ VE KENT TARİHLERİ” kitabı yayımlandı.

Adını antik çağda yaşamış şair, matematikçi ve gökbilimci Tarsuslu filozof Aratos’tan alan Aratos dergisi hem dergi hem de kitap yayıncılığına devam ediyor.

Aratos Dergisi yeni kitaplar yayınlayarak yoluna devam ediyor. Bugüne kadar derginin eki olarak yayınlanan kitapların sayısı 48’i buldu. Aratos Yayınları’ndan çıkan son kitap ise “Kent Sosyolojisi ve Kent Tarihleri” başlığını taşıyor.

Tarsus’ta yayınlanan Aratos dergisinin Aralık 2020’de düzenlediği Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil 2. Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu’nun konusu olan “Kent Sosyolojisi ve Kent Tarihleri” başlığıyla sunulan bildiriler kitap olarak yayınlandı.

Aratos Kültür Sanatevi’nde gerçekleştirilen Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil 2. Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu’nda sunulan ve yayınlanan kitapta yer alan yazı ile bildiriler şöyle; “Kent Sosyolojisi ve Kültür Olgusu” Uğur Pişmanlık (Sunuş), “Kent ve Çevre Yönetiminde Etiğin Önemine Dair” Prof. Dr. Ruşen Keleş. “Bildiriler: “Türkiye’de Kentleşmenin Sosyal Değerler Boyutu ve Bu Bağlamda Ortaya Çıkan Sorunlar” Dr. Aydın Yaka, “Gazete Haberleri Üzerinden Kent Tarihi Okuması: Adana Abidinpaşa Caddesi Örneği” Y. Mimar Beliz Büşra Şahin/Prof. Dr. Fazilet Duygu Saban, “Tarihi Kentler Üzerinde Dönüştürücü Güç: Soylulaştırma” Dr. Öğr. Üyesi Demet Onur, “Tarihi Çevrede Yeni Yapı Tasarımının Kullanıcı Algısına Etkisi: Tarsus Örneği” Burcu Yıldız/Duygu Saban/Kübra Kaplan, “Sosyal, Ekonomik, Kültürel ve Teknolojik Değişimlerin

Geleneksel Tarsus Evlerinde Malzeme Kullanımına Etkisi” Rukiye Tüter/ F. Duygu Saban, “Geleneksel Tarsus Evleri” Uğur Pişmanlık.

Aratos Yayınları, geçen yıl ise ilk sempozyum kitabını “Basın Sosyolojisi” adıyla yayınlamıştı.

Edinilen bilgiye göre Aralık 2021’de gerçekleştirilecek olan Prof. Dr. Cavit Orhan Tütengil 3. Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu’nun konusu ise “Göç Sosyolojisi” olarak belirlenmiş.

 

                          
 
                Aratos Felsefe Dergisi Yayın Yönetmeni, Gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık, konuya ilişkin olarak şunları söyledi, “Tarsuslu sosyolog ve değerli aydın Prof. Cavit Orhan Tütengil anısına başlattığımız Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu’nun ikincisini «Kent Sosyolojisi ve Kent Tarihleri» başlığıyla gerçekleştirdik. Bir yanda çarpık kentleşme ve onun yarattığı sorunlar, diğer tarafta ise geçmiş yaşamların izlerini taşıyan tarihsel varlıklarımız olan kültür mirasımız. Hiç kuşkusuz bütün bunların merkezinde insan var. Kenti insanla birlikte alan bir yaşam kültürü oluşturmamız ise yaşadığımız kentleri anlamak ve onu doğru yönde dönüştürmekten geçiyor.  «Kent Sosyolojisi ve Kent Tarihleri» sempozyumunda sunulan bildiriler, elinizdeki kitapla kalıcılaşmış oldu. Tarsus gibi zengin tarihsel köklere sahip bir kentte yaşamanın bilinciyle bu çalışmayı yayımlamaktan mutluluk duyuyoruz”.
 
 

Haber: Yakup BONCUK-Tarsus

Bu haber 4681 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ARAŞTIRMA-İNCELEME-RÖPORTAJ

GÖÇERLİKTE KADIN OLMAK

GÖÇERLİKTE KADIN OLMAK Araştırmacı yazar Zeki OĞUZ araştırdı, gözlemledi ve yazdı.

ANAMUR CUMHURİYET ANADOLUNUN BİLİM FUARI BİR BAŞKAYDI

ANAMUR CUMHURİYET ANADOLUNUN BİLİM FUARI BİR BAŞKAYDI Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında 48 proje sergilendi.
    HER ŞEY VATAN İÇİN-214 Haziran 2021

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi