anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 33  
»Bugün 861  
»Toplam 13115097  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.140.84
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
AZERBAYCAN'IN VATANPERVERLER GAZETESİ YAYINLANDI

AZERBAYCAN'IN VATANPERVERLER GAZETESİ YAYINLANDI

Tarih 19 Aral?k 2019, 00:37 Editör

İki devler bir milletin çocukları karşılıklı paylaşımlarla kardeşliğin emin adımlarını atıyorlar. Azerbaycan'da VATANPERVERLER gazetesi yayımlandı.

AZERBAYCAN’IN “VATANPERVERLER” GAZETESİ YAYINDA

 

İki devler bir milletin çocukları karşılıklı paylaşımlarla kardeşliğin emin adımlarını atıyorlar. Azerbaycan’da VATANPERVERLER gazetesi yayımlandı.

 

               

 

Kardeş ülke Azerbaycan’da  "Vatanseverler"  isimli bir gazetesi yayımlanmaktadır. Gazete ile benim tanışmam Azerbaycanlı Yazar-Şair ve aynı zamanda Yedi Bölge Şair Ozan ve Yazarlar Kültür Derneğinin Azerbaycan Temsilcisi de olan Esmira GÜNEŞ hanımefendi tarafından benim Azerbaycan’ın dağlık Karabağ bölgesinde Ermeni İşgali sırasında Azerbaycan Türklerinin yaşadığı acı olayları anlatan "Tek Ayakkabı"  adlı hikâyemin gazetede yayımlanması ile oldu.

 

               

 

Şunu belirteyim ki Esmira GÜNEŞ  "Vatanseverler" gazetesinin editör yardımcısıdır. Esmira Hanım’la ilk tanışmamız İnternet üzerinden facebook’ta olmuştu. O bana kendi eserlerinden oluşan kitapları posta ile göndermişti. Bu kitaplar arasında  “Kadın Güldür… Bakarsan Güldür (Hikâye), Sevgi Sarayı(Şiir), Azerbaycanın Kızıyım(Şiir) ve şiir Antolojilerinden oluşan Güneş’in Nuru-1 ve güneşin Nuru-2”  vardı.

 

 

              

 

Esmira Hanım’ın bu  jesti karşılığında ben de eserlerimden oluşan kitaplardan bir kısmını ve MAKİ dergilerimizden örnek sayıları gönderdim. O gün attığımız kardeşlik adımları MAKİ dergisinde Esmira GÜNEŞ’in şiirlerinin yayımlanması ve en sonda editör yardımcılığını yaptığı VATANSEVERLER gazetesinde  “Tek Ayakkabı” hikâyemin yayımlanması ile devam etti.  

 

 

Esmira Hanım bugünlerde Güneşin Nuru-3 antolojisini de yayımladı ve onunla ilgili de etkinlikler düzenliyor.

 

 

VATANPERVERLER gazetenin amacı vatana hizmettir. Gençleri bilgilendirmek, insanlara vatan sevgisini aşılamaktır.  Gazetede edebiyata dair her şeyin yanısıra, şiir, başarılı gençlerin tanıtımları, haber, vatan, şehit, tanıtım, tarih sayfaları bulunmakladır. Tam 16 sayfayı kapsayan muhteşem edebi eserler, yazılar paylaşılmaktadır. Gazetenin tanıtımı ile yakından ilgilenen Esmira Hanım ve gazetenin editörü Vügar Emirov birçok il ve ilçede toplumu bilgilendirmek için etkinlikler yapmaktadır. Biz de kardeş ülke olarak gazetenin tüm ekibine başarılar diliyoruz. Gazeteyi bütün Türk Dünyasında tanıtmalarını bekliyoruz.

 

 

 

Azerbaycan Dağlık Karabag'da yaşanan bir olayı anlatan "TEK AYAKKABI" Adlı hikâyem Azerbaycan'da yayımlanan "Vatanperverler" adlı gazetenin 11 Aralık 2019 tarihli nüshasında yayınladığı için de tüm gazete çalışan ve yazarlarına özellikle de Esmira GÜNEŞ Hanıma teşekkür ediyorum.

 

                       

 

 

Azerbaycan edebiyatında haklı bir yer edineceğine emin olduğum gazeteyi tanımak tanıtmak, okumak ve okutmak ve destek olmak her Türk insanın görevi olmalıdır. 

 

Azerbaycan’daki dostlara sonsuz selamlar.

 

Haber-Yorum: Çınar ARIKAN-MERSİN/TÜRKİYE

Bu haber 26603 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANAMUR

ŞAİR YAZAR ESMİRA GÜNEŞ ŞEHİT RÜFET MUSTAFAYEV VE ALİHAYDAR HÜSEYİNLİ İÇİN KİTAP YAZDI

ŞAİR YAZAR ESMİRA GÜNEŞ ŞEHİT RÜFET MUSTAFAYEV VE ALİHAYDAR HÜSEYİNLİ İÇİN KİTAP YAZDI Azerbaycanlı Şiar Esmira Güneş Şehit Alihaydar Hüsseyinli için kitap hazırladı.

HÜSEYİN GÜMÜŞ'Ü RAHMETLE ANIYORUZ

HÜSEYİN GÜMÜŞ'Ü RAHMETLE ANIYORUZ Anamurlu şair Hüseyin GÜMÜŞ'ü ölüm yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.
    Petrol fiyatları nasıl belirleniyor?02 Temmuz 2022

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi