anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 53  
»Bugün 925  
»Toplam 13115161  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.140.84
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
SUMGAYIT'TA EDEBİ HAYAT'IN TANITIMI ETKİNLİĞİ

SUMGAYIT'TA EDEBİ HAYAT'IN TANITIMI ETKİNLİĞİ

Tarih 30 Haziran 2019, 11:46 Editör

Azerbaycan'ın Sumgayıt Şehrinde " Sumgayıt'ta Edebi Hayat" adlı etkinlik yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

SUMGAYIT'TA EDEBI HAYATIN TANITIMI

 

Sumgayıt Şiir Evinde Sumgayıt Bölgesel Kültür Müdürlüğünün desteği, AYB Sumgayıt Bölümünün, E.Kerim adına Şiir Evinin   organizasyonu ile ünlü eleştirmen, felsefe doktoru, Azerbaycan Milli Bilimler Akademisi Nizami Edebiyat Enstitüsü şube müdürü Vagif Yusuf'un "Sumgayıt'ta Edebi Hayat" adlı kitabının tanıtımı yapıldı.

 

 

 

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Şiir Evinin Müdürü Şair İbrahim İlyaslı toplantıya katılanları selamlayarak "Sumgayıt'ta Edebi Hayat" kitabı ve onun yayına hazırlanması ve basımı ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi ve kitabın yazarı  Vakıf Yusuf'a, kitabın editörü, Akademisyen Milletvekili İsa. Hebibbeyli'ya, kitabın incelmecisi Felsefe Doktoru Profesör Gazenfer Paşayeva, kitabın basımına destek verdikleri için "Avrasya Uluslararası Araştırmalar İmstitutu" İB Başkanı Milletvekili Ganire Paşayeva ve "Bölgesel Hukuki ve Ekonomik Aydınlatma" İB Başkanı Dilek Bağırova'ya Sumgayıt edebi kamuoyu adına derin teşekkür etti.

 

            

 

Sonra etkinliğin sunucusu, emektar kültür adamı, Şair Eşref Veysəlliye verildi. Eşref Veyselli Vakıf Yusuf'un edebi eleştiri alanında yaptığı çalışmalardan ve edebi ortamından ayrıntılı söz açtı ve kitabın basımında emeği olan herkese derin teşekkür etti.

 

 

AYB Sumgayıt Bölümünün Başkanı Gülnare Cemaleddin’de görüşlerini konuşma yaparak bildirdi: Sumgayıt edebi ortamının oluşmasında değerli hizmetleri olan edebi simaların isimlerinin yer aldığı bu kitap şeherin 70 yıllık yıldönümüne bir özetidir.” dedi.

 

 

Sonra söz Milletvekili Ganire Paşayeva verildi. Ganire Paşayeva: “Ülkemizin kültürel değerlerinin devletimiz tarafından yüksek düzeyde korunduğundan ve dünyada tanıtılması yönünde yapılan geniş çaplı projelerden söz açtı ve çağdaş Azerbaycan edebiyatını oluşturan ciddi edebi ortamlardan biri olan Sumgayıtlı yazarlara özel sempatinin olduğunu dile getirdi. Kitabın yazarı Vakıf Yusufli ve kitapta hakkında bilgiler aktarılan Sumgayıt yazarları kutladı.

 

 

Daha sonra söz Sumgayıtlı yazarlara verildi. Tanıtımda konuşma yapan yazarlardan Ofelya Babayeva, Evez Mahmut Lələdağ, Raqfiq Yusifoğlu, Namık Mena, Ganire Mehdihanlı, Rafik Oday, Zireddin Gafarlı, Refika Şems, Günel Eyvazlı, Refail Laçınlı, Almaz Beyazid, okullu yazar Gülnaz Nağızadə konuşma yaparak kitabın basımında emeği geçenlere teşekkürlerini bildirdiler.

 

Kitabın yayınına destek olmuş "Bölgesel Hukuki ve Ekonomik Aydınlatma" İB başkanı  Arzu Bağırova ve Bölgesel Kültür Müdürlüğü Başdanışmanı Ceylan Ahundova konuşma yaparak etkinliğin yüksek düzeyde düzenlendiğini kaydettiler ve organizatörlere kendi teşekkürlerini bildirdiler.

 

 

 

Etkinliğin sonunda kitabın yazarı Vakıf Yusuflu Azerbaycan'da çağdaş edebi süreç hakkında katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi ve "Sumgayıt'ta Edebi Hayat" kitabının yazılması konusunda konuştu, kitabın basımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Bu haber 27529 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ANAMUR

ŞAİR YAZAR ESMİRA GÜNEŞ ŞEHİT RÜFET MUSTAFAYEV VE ALİHAYDAR HÜSEYİNLİ İÇİN KİTAP YAZDI

ŞAİR YAZAR ESMİRA GÜNEŞ ŞEHİT RÜFET MUSTAFAYEV VE ALİHAYDAR HÜSEYİNLİ İÇİN KİTAP YAZDI Azerbaycanlı Şiar Esmira Güneş Şehit Alihaydar Hüsseyinli için kitap hazırladı.

HÜSEYİN GÜMÜŞ'Ü RAHMETLE ANIYORUZ

HÜSEYİN GÜMÜŞ'Ü RAHMETLE ANIYORUZ Anamurlu şair Hüseyin GÜMÜŞ'ü ölüm yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz.
    Petrol fiyatları nasıl belirleniyor?02 Temmuz 2022

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi