anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 34  
»Bugün 862  
»Toplam 13115098  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 3.235.140.84
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
AYB'DEN YİRMİ KİTABA BİR TANITIM ETKİNLİĞİ

AYB'DEN YİRMİ KİTABA BİR TANITIM ETKİNLİĞİ

Tarih 17 Nisan 2019, 01:41 Editör

Azerbaycan Yazıcılar Birliği Sumgayıt Bölmesi 20 Kitaba bir tanıtım düzenleyerek ilginç bir etkinliğe imza attı.

                     AYB’DEN YİRMİ KİTABA BİR TANITIM ETKİNLİĞİ

            Azerbaycan Yazıcılar Birliği Sumgayıt Bölmesi 20 kitaba bir tanıtım düzenleyerek ilginç bir etkinliğe imza attı.

            Azerbaycan Yazıcılar Birliği çok önemli bir etkinliğe imza attı. Bütün yazarların yaptığı 1 kitaba 20 tanıtım yerine 20 kitaba bir tanıtım törenini ilk defa düzenledi.

              

               Azerbaycan Yazıcılar Birliği 'Natvan Kulübünden' Yazar Nergis CABBARLI 

          Azerbaycan Yazarlar Birliği ve Sumgayıt bölümünün ortak organizasyonu ile AYB'NİN "Natavan" kulübünde eleştirmen, yazar, çevirmen, Filoloji dalında felsefe doktoru, "Altın kelime" edebi ödüllü Nergis Cabbarlı'nın Edebiyat konusunda yaratıcılığını konulu "20 Kitap 1 Tanıtım"da adlı etkinlik yapıldı.
 

 

                                        20 Kitap  1 Tanıtım

AYB'nin Yaratıcılık meseleleri sorumlu sekreteri, şair, yazar, senarist An Fehmi Nergiz CABBARLI eserleri hakkında katılımcılara bilgi verdi. O, Azerbaycan yazıcılar Birliğinde  ilk defa böyle bir tanıtım töreninin yapıldığını vurguladı.

AYB'nin sorumlusu Reşad Mecid, Milletvekili, Akademisyon Nizami Caferov, şairler Ejder Ol, Vakıf Behmenli, Nizami Gencevi Edebiyat enstitüsü müdür yardımcısı, felsefe doktoru Alizade Askerli "Azerbaycan" dergisinin baş editörü İntikam Kasımzade, yazarlar Mustafa Çemenli, Seyran Sehavet, filoloji dalında Felsefe Doktoru Şemil Sadık Nergiz Cabbarlı sanatının çeşitli alanları, edebi ortamlarda yaşanan olaylara farklı ve kişisel yaklaşımından söz açarak, ilginç düşüncelerini açıkladılar.

www.anamursedir.com

 

Nizami Caferov; Nergiz Cabbarlı'nın eleştirmen, yazar, çevirmen gibi faaliyetlerinde önemli işler yaptığını vurgulayarak onun çevirisinde yayınlanan Cengiz Aytmatov'un "Kassandra Damgası" romanının başarılı geçtiğini söyledi ve "Yeni kuşak edebiyatı" üçcildli'ndan bahsetti.

Vagif Behmenli; Nergiz Cabbarlı'nın yazara diğer eleştirmenlerden daha yakın olduğunu belirterek "Ahundzade Kişiliği" monografisi hakkında detaylı açıklamalar yaparak, onun "Beşik" yayınevinde çocuklar için pekçok kitaplar hazırlandığından bahsetti.

 

Yazar Seyran Sahavet ise tanıtımın adına dikkat çekti: "Genellikle bizde bir kitap yayınlayarak ona yirmi tanıtım yapıyorlar. Ama Nergis Cabbarlı 20 kitap yayınlayarak bir sunum yaparak, neredeyse her birimize ilginç bir mesaj verdi. Bununla yaptığı işin ciddiyetini bir kez daha dikkatimizi çekti."

  "Azerbaycan" dergisinin baş editörü İntikam Kasımzade ise eleştirmeninin düzenlediği tanıtım töreninin aslında bir yaratıcılık raporu olarak kabul edildiğini vurguladı.

              Sonunda Nergiz Cabbarlı konuşmasında bu tanıtımın gerçekten de rapor özelliği taşıdığını belirterek, etkinliğin organizatörlerine ve katılımcılarına teşekkürünü belirtti.

Bu haber 25414 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TURİZM-TANITIM

KÖNÜL HÜSEYN DERGİMİZDE YAZILARINA BAŞLIYOR

KÖNÜL HÜSEYN DERGİMİZDE YAZILARINA BAŞLIYOR İsmi Gönül HÜSEYİNOVA, baba ismi Hüseyin. O isim olarak Könül HÜSEYN adını kullanıyor.

TARSUS BAKLAVASI İLE YENİDEN TANIŞMA ZAMANI

TARSUS BAKLAVASI İLE YENİDEN TANIŞMA ZAMANI Tarsuslu aşçılar Tarsus Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Kursu Atölyesi'nde 'Tarsus Baklavası' yaparak tanıt...
    Petrol fiyatları nasıl belirleniyor?02 Temmuz 2022

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi