anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 44  
»Bugün 3465  
»Toplam 12176785  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 35.171.146.141
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
TARSUS BAKLAVASI İLE YENİDEN TANIŞMA ZAMANI

TARSUS BAKLAVASI İLE YENİDEN TANIŞMA ZAMANI

Tarih 22 May?s 2018, 23:04 Editör

Tarsuslu aşçılar Tarsus Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Kursu Atölyesi'nde 'Tarsus Baklavası' yaparak tanıtıma destek verdiler.

TARSUS BAKLAVASI İLE YENİDEN TANIŞMA ZAMANI

 

Unutulmaya yüz tutmuş 'Tarsus Baklavası'nı yeniden ortaya çıkararak coğrafi işaretinin alınmasına katkı sağlamak adına Tarsus Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Kursu'nda baklava ustalarının ve Tarsus basının katılımıyla 'Tarsus Baklavası' uygulamalı olarak yapılarak tanıtıldı.

 

 

 

Tanıtım kapsamında Tarsus Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Kursu Öğretmeni Seyran Davarcı ve öğrencileri 60'lı yılların Baklava Ustası Türker Sarı'nın anlatımı ve Baklava Ustası Yunus Sulhan'ın uygulamalı dersi ile Tarsus Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Kursu Atölyesi'nde 'Tarsus Baklavası' yaparak tanıtıma destek verdiler.

 

Tanıtım programına katılan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy Tarsus Halk Eğitim Merkezi olarak unutulmaya yüz tutmuş yöresel gıdaların tekrar gün yüzüne çıkması konusunda yaptığımız çalışma ile Türker Ustamızı bulduk diyerek kendine özgü tadı olan unutulmuş Tarsus Baklavası'nı ortaya çıkartıp coğrafi işaretini almayı amaç edindiklerini ifade etti. Baklava Ustası Türker Sarı'ya, Tarsus Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Kursu Öğretmeni Seyran Davarcı ve öğrencilerine teşekkür etti.

 

 

 

Baklava Ustası Türker Sarı'da yaptığı konuşmada 1960 yılından 1987 yılına kadar Tarsus Baklavası'nı yaptığını söyleyerek Tarsus Baklavası'nın özelliklerini ve yapım aşamalarını anlattı. Tarsus Baklavası'nı yeniden topluma kazandırmak adına yapılan çalışmalara emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

 

Tarsus Baklavası konusunda uzun süredir araştırma yapan Arş. Yazar Kemal Duru tanıtım programında Baklava Ustası Türker Sarı ile baklavaya dair konuşurken 'Tarsus Baklavası'nın tanıtılması konusunda gösterdikleri gayretten dolayı Tarsus Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Gürsoy'a, Tarsus Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Kursu Öğretmeni Seyran Davarcı ve öğrencilerine teşekkür etti. 'Tarsus Baklavası' ile ilgili yaptığı araştırmalardan bahsetti.

 

Tanıtım programında 'Tarsus Baklavası'nı bilgi ve tecrübeleri ile anlatan Türker Sarı ve büyük bir ustalıkla aşama aşama yapan Yunus Sulhan katılımcılardan gelen soruları yanıtlarken program sonunda yapılan baklava tüm katılımcılara ikram edildi.

 

Haber :Emine KUREN-Tarsus

Bu haber 23334 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

TURİZM-TANITIM

KÖNÜL HÜSEYN DERGİMİZDE YAZILARINA BAŞLIYOR

KÖNÜL HÜSEYN DERGİMİZDE YAZILARINA BAŞLIYOR İsmi Gönül HÜSEYİNOVA, baba ismi Hüseyin. O isim olarak Könül HÜSEYN adını kullanıyor.

AYB'DEN YİRMİ KİTABA BİR TANITIM ETKİNLİĞİ

AYB'DEN YİRMİ KİTABA BİR TANITIM ETKİNLİĞİ Azerbaycan Yazıcılar Birliği Sumgayıt Bölmesi 20 Kitaba bir tanıtım düzenleyerek ilginç bir etkinliğe imza attı.
    HER ŞEY VATAN İÇİN-214 Haziran 2021

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi