anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 21  
»Bugün 422  
»Toplam 14150169  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 44.192.94.177
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
MEŞYAD GENEL KURULU YAPILDI

MEŞYAD GENEL KURULU YAPILDI

Tarih 14 Aral?k 2017, 17:10 Editör

2017 Aralık ayı itibari ile Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) Genel Kurul Toplantısı yapıldı.

                   MEŞYAD GENEL KURULU YAPILDI

 

2017 Aralık ayı itibari ile Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Derneğin Yenişehir ilçesindeki merkezinde yapılan kongre üyelerin yüzde doksanın katılımı ile gerçekleşti.

 

09/ARALIK/2017 İTİBARİ İLE YAPILAN KONGRE AYRINTILARI 

 

Yapılan kongrede Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD)başkanı olarak Mustafa DOĞAN seçildi.

 

 

 

Öğleden sonra saat 14:00’de gündemdeki konuları görüşmek üzere yapılan genel kurulun açış konuşmasını iki yıldır başkan olarak görev yapan Deniz Süheyla ERGÜLER yaptı.

 

 

Ergüler yaptığı açıklamada: “Bugün yaptığımız genel kongremizde MEŞYAD Başkanlığı görevimi bitiriyorum. Iki yıldır elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışarak misyonumu tamamladığımızı düşünüyorum. Tüm MEŞYAD ailesine yanımda ve destek oldukları için teşekkürü borç bilirim. Yeni yönetime seçilecek kıymetli dostum Mustafa Doğan ve yönetim kuruluna teşekkür ederim. Başarılar diler her daim yanlarında olduğumu belirtmek isterim.” dedi.

 

 

 

Kongrede yapılan çalışmalar hakkında açıklamalardan sonra divan heyeti teşkiline geçildi.  Kazım ÇELİKTEN divan başkanı, Nafiz NAYIR ve Zehra ÜÇGÜL katip üyeliklere getirildi. Divan başkanlığınca Şehitler ve Atatürk için saygı duruşu yaptırılırken hep birlikte İstiklal Marşı okundu.

 

Divan heyetince gündemdeki konular birer birer ele alınarak genel kurulun görüş, düşünce ve önerilerine sunuldu. Çalışma raporu, denetleme raporu ve tahmini bütçenin kabul edildiği kongrede yeni yönetim kuruluna tüzük gereğince birçok yetki de tanındı. Genel kurulda en çok konuşulan konular arasında derneğin yayın organı olan MAKİ- Kültür, sanat, edebiyat dergisi yer aldı. Yönetim kuruluna dergi konusunda tam yetki verildi.

 

 

 

Üyelerin %90’nın katılımı ile gerçekleşen kongrenin nezih bir şekilde tamamlanmasından üyeler büyük bir mutluluk duydular.

 

Yapılan seçimler sonucunda MEŞYAD yönetim kurulu:  Mustafa Doğan, Çınar Arıkan, Ömer Karayılan, Atifet Gezek, Mustafa Öztemir 'den oluştu.

 

www.anamursedir.com

 

 

Kongre sonunda alkışlar arasında kürsünün önüne çıkarılan yeni yönetim kurulu üyeleri söz alarak açıklamalrda bulundular ve genel kurula katılan üyelere teşekkür ettiler. Mustafa DOĞAN teşekkür konuşmasında: “ Son iki yıl birlikte görev yaptığım Deniz Süheyla ERGÜLERE ’e ve yönetimine, fedakâr bir şekilde görevini başarıyla tamamladığı için bir kez daha kendi adıma ve tüm dernek üyelerimiz adına teşekkürü borç bilirim. Varlığı yanımızda hep kıymetli kalacaktır. Siz değerli üyelerimiz de bizi yalnız bırakmadınız, bundan sonra da bizi desteklemeye devam edin. Biz en güzel bir şekilde size hizmet vermeye devam edeceğiz. . Derneğimiz için önemli olan bu gün de ziyaretiyle bizleri sevindiren Sayın Hüseyin Kılbaş hocama da yürekten teşekkür ederim.” dedi.

 

 

Başkan yardımcısı olarak görevlendirileceği öğrenilen Çınar ARIKAN yaptığı kısa konuşmada: “Bu gün yapılan kongremizde Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği (MEŞYAD) yönetimine seçildim. Görevim Başkan Yardımcılığı. Allah utandırmasın. Bizler sizler adına, sizin desteğinizle çok güzel işleri başarmak için seçildik. Birlikte görev yapacağım üyelerimize sorumluluk alıp bu hizmetin devamına omuz verdikleri için teşekkür ederim.Hani bir söz var. Yapılabileni hemen yaparız. İmkânsız biraz zaman alır diye. İşte bütün çalışmalarımız bu çerçevede yürüyecektir. Görevi yeni yönetime devreden Deniz Süheyla Ergüler 'e teşekkürler. Vefa duygusu ile anılacaktır.” dedi.

 

 

Kongreden sonra dernek üyelerine “Vatanın birliği ve beraberliği, vatan, millet ve bayrak sevgisi üzerine, Mehmet Akif ve İstiklal Marşını da kapsayan güneydoğu gazisi, şair-yazar Sayın Hüseyin Kılbaş tarafından bir konferans verildi.

 

www.anamursedir.com

 

 

Mustafa DOĞAN kapanışta; “Hüseyin KILBAŞ hocamıza da teşekkür ederiz. Kongremizi şereflendiren tüm üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yeni yönetim kurulu ve denetleme kurulu iki yıllık bir süre için seçildi.

 
            

 
                                                         Haber: www.anamursedir.com

Bu haber 4037 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

GÜNDEM-GÜNCEL

MERSİN'DE YILIN ENLERİ BELİRLENDİ

MERSİN'DE YILIN ENLERİ BELİRLENDİ 30 yılı aşkın basın sektöründe faaliyet gösteren Ergin Medya, 2023 yılının Mersin Yılın Enleri projesini hayata geç...

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN Gazetecilik bir meslektir. Kolayca gazeteci olunmaz. Uzun uğraşlar, tecrübeler ve çalışmalar sonucunda gazeteci olu...
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi