anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 277  
»Bugün 3935  
»Toplam 4863267  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.235.55.253
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

Mamak'ta Örnek Seminer Çalışması

Mamak'ta Örnek Seminer Çalışması

Tarih 22 Haziran 2016, 20:22 Editör

Devletin öğretmenlere kendilerini geliştirmeleri için seminer çalışması yapması, üstelik bu çalışma karşılığında ekders ücreti vermesi inanılmaz bir durum.

                       Mamak’ta Örnek Seminer Çalışması

 

Öğretmenler ve yöneticiler için seminer dönemi çalışması bir yasak savmadan öteye geçemiyor. Devletin öğretmenlere kendilerini geliştirmeleri için seminer çalışması yapması, üstelik bu çalışma karşılığında ekders ücreti vermesi inanılmaz bir durum. Bunun hakkını vermek gerek diye düşünüyorum.

 

Daha önceki yıllarda uzaktan eğitim yoluyla yapılan seminer çalışmalarının verimli olmadığına tanık olduk. Bu nedenle daha farklı fikirler geliştirmeliyiz. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü seminer dönemi çalışmasıyla örnek bir uygulamaya imza attı.

 

23-29 Haziran tarihleri arasında değişik birçok alanda akademisyenlerin eğitim vereceği seminer dönemi öğretmenler için kaçırılmayacak bir fırsata dönüşmüş durumda. Programa 14 profesör olmak üzere çok sayıda akademik kadro katılıyor. Ayrıca “medya gözüyle eğitim” başlığında Ece Karaboncuk ve Müge Arda da programda yer alıyor.

 

 

 

Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Rahmi GÜNEY seminer dönemi çalışmasına ilişkin şu açıklamada bulunuyor:

 

“Mamak’ta öğretmen olmak bir cana dokunmaktır!"

 

"Bu sloganla bu yılki öğretmen eğitimi konferanslar dizisini başlatıyoruz. Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 2016 yılı sene sonu mesleki gelişim çalışmaları kapsamında eğitimde kalitenin artırılması ve öğretmenlerimizin motivasyonlarının güçlü tutulması amacıyla Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi, TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi işbirliği ve Mamak Belediyesi’nin katkıları ile Mamak Öğretmen Konferanslarını gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda 25 akademisyen 5 konferans salonunda 5 iş gününde yaklaşık 5000 öğretmenimize eğitim alanındaki yönelimler, eğitimde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri, özel eğitim uygulamaları gibi eğitim bilimlerinin çok temel alanlarında konferanslar vereceklerdir.

 

Ayrıca bu program kapsamında; ilçemizdeki öğretmenlerimiz tarafından yazılan ve onlar tarafından sahnelenecek olan ve ilçe milli eğitim müdürümüzün de rol alacağı Türkmen Düğünü Tiyatrosu ile yine öğretmenlerimizden oluşan müzik gruplarının da konserler vereceği sosyal paylaşımları da gerçekleştireceğiz.

 

Bu program ile gerek üniversitelerimiz  ve gerekse Mamak  Belediye Başkanlığınca sağlanan  işbirliği; öğretmenlerimize verilen değerin bir göstergesi olup,  Türkiye de bir ilk  olacaktır. Öğretmenlerimizi  mesleki doyumlarının ve başarılarının yüksek olmasını sağlamak yegane amacımızdır.”

 

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün seminer programına ilişkin ayrıntıları aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz.

 

http://mamak.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2016_06/21024732_ ogretmen_egitim_semineri.xlsx

 

 

Haber-Yorum: Doğan CEYLAN

                           Yönetim Bilimi Uzmanı

Bu haber 811 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM

TARSUSLU ÖĞRETMEN YAZAR ÜRESİN, KİTABINI ÇOCUKLAR İÇİN İMZALADI

TARSUSLU ÖĞRETMEN YAZAR ÜRESİN, KİTABINI ÇOCUKLAR İÇİN İMZALADI Tarsuslu Eğitimci Yazar Taha Ramazan Üresin Tarsus'ta kitabını imzaladı.

"TARİHTE VE GÜNÜMÜZDE KADIN" BELGESEL FİLMİ ÇEKİLDİ

Belgesel film geçtiğimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Nişantaşı Üniversitesinde gösterildi.
KÖROĞLU, KAHRAMANLIK VE VATANSEVERLİK23 Şubat 2019

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi