anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 31  
»Bugün 1404  
»Toplam 3842093  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.227.17.101
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

Akdeniz İlkokulu'nun Minikleri Oyuncaklarını Paylaştı

Akdeniz İlkokulu'nun Minikleri Oyuncaklarını Paylaştı

Tarih 21 Mart 2015, 02:55 Editör

Akdeniz İlkokulu'nda okuyan 78 anasınıfı öğrencisi oyuncaklarını paylaşmak için Karalarbahşiş ve Güneybahşiş mahallerine gitti.

Akdeniz İlkokulu’nun Minikleri Oyuncaklarını Paylaştı

 

Akdeniz İlkokulu'nda okuyan 78 anasınıfı öğrencisi Okul Müdür Kazım KILINÇ ve öğretmenleri Hülya Kaçar ve Engin Alataş eşliğinde oyuncaklarını paylaşmak için Karalarbahşiş ve Güneybahşiş mahallerine gitti. Okullarından hareket eden Akdeniz İlkokulu’nun minikleri, Karalarbahşiş İlkokulu’nda okuyan 15 öğrenciye yanlarında getirdikleri oyuncakları hediye ettiler. Burada her iki okulun öğrencileri birbirleriyle kaynaşarak oyunlar oynadılar.Buradan Güneybahşiş İlkokulu’na hareket eden Akdeniz İlkokulu’nun anasınıfı öğrencileri bu okulda okuyan anasınıfı öğrencilerine de oyuncak hediye ettiler.Minik öğrencilerin bir çoğu böyle bir kır ortamına ilk defa girmişlerdi.Akdeniz İlkokulu’nun miniklerini baharın gelmesiyle canlanan doğa  çok etkiledi.Çocuklar, kırda misafir oldukları okulun arkadaşlarıyla doyasıya eğlendiler.

 

 

 

 Okul Müdürü Kazım KILINÇ,”Haydi Oyuncağını Paylaş Projesi kapsamında okulumuzda okuyan anasınıfı öğrencilerinin oyuncaklarını; başka okun çocuklarıyla paylaşmasını istedik. Çocuklar ve aileleri projemize çok güzel destek verdi.Öğrencilerimizin oyuncaklarını başka çocuklarla paylaşması ve onlara hediye etmesi bizleri  sevindirdi.Biz burada çocuklara paylaşma duygusunu kazandırmaya çalıştık.Öğrencilerimiz bir şeyi paylaşmanın mutluluğunu yaşadı.” dedi.

 

 

Kazım KILINÇ’ın konuyla ilgili diğer açıklamaları söyle:

 

Özellikle 3 yaşın altındaki çocuklar misafir geldiğinde oyuncaklarını paylaşmak istemezler. Çocukların çıkardıkları bu kriz, anne-babaları zor durumda bırakır. Aslında üç yaşın altındaki çocuklarda bu normaldir. Küçük çocuklar, kıyafet, anne-baba ve eşyaları bedeninin parçası olarak görürler ve paylaşmak istemezler. Sabırlı olmak gerekir. Küçük yaşlarda çocuklar, benmerkezci bir düşünce yapısına sahip oldukları için paylaşmaktan hoşlanmaz. Çocukların 4 yaşından sonra sosyalleşmeye ilk adımlarını attıkları andan itibaren kendi oyuncaklarını kısmen de olsa paylaşmaya başlar. Ortak oyunlar paylaşım duygusunu geliştirir. Bunun için çocukların bireysel oyunlar yerine ortak oyunlar oynaması daha yararlı olacaktır. Anne-babanın yanlış birtakım tutumları çocuktaki paylaşım duygusunu olumsuz etkiler. Paylaşma, sahip olma duygusuyla iç içedir. Sahip olma duygusu 'her şey senin' diye aktarılırsa çocuk bu defa paylaşmayı istemez. Hatta bazen diğer çocukların elinden oyuncaklarını zorla alır ve 'her şey bana ait' diyerek oyunlarda ve arkadaş ilişkilerinde zorluk yaşar."

 
           

Bu haber 1215 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

ÇOCUK

Anamur'da Sosyal Proje Sinema Günleri Sürüyor

Anamur'da Sosyal Proje Sinema Günleri Sürüyor Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından başlatılan sosyal projelerden biri olan Ücretsiz Sine...

ERDEMLİ BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA ÖZEL SOKAK

ERDEMLİ BELEDİYESİNDEN ÇOCUKLARA ÖZEL SOKAK Merkez mahallesinde dere kenarında yapımı devam eden çocuk sokağı projesinin tamamlanma aşamasına gelindi.
ŞEHİTLERİMİZ21 Şubat 2018

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi