anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

  REKLAM ALANI

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 21  
»Bugün 382  
»Toplam 4104913  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 54.162.163.181
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR

Sponsor Alanı

DERSHANELER KAPATILACAK MI?

DERSHANELER KAPATILACAK MI?

Tarih 14 Ağustos 2013, 10:06 Editör

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin kapatılıp kapatılmayacağıyla ilgili açıklama yaptı.

NABİ AVCI'DAN "DERSHANELER KAPATILACAK MI" AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, dershanelerin kapatılıp kapatılmayacağıyla ilgili açıklama yaptı. İşte Bakan'ın yaptığı son açıklama.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı düzenlediği basın toplantısında dershanelerin bu sene çalışma ruhsatı aldığını, 2014-2015 yılından itibaren özel eğitim kurumlarına dönüştürüleceğini açıkladı. Bakan, bunun da sadece kendi bakanlıklarının yapabileceği bir düzenleme olmadığını, Meclis açıldıktan sonra yasal düzenleme yapılması gerektiğinin altını çizdi.

İşte Bakan Nabi Avcı'nın dershanelerle ilgili açıklaması;

Dershanelerle ilgili tartışmalar bugünün meselesi değil. “MEB Bakanı değişti, ve bakan dershanelerin kapatılmasına karar verdi” böyle bir şey yok. Sayın Başbakan da 3 yıldır bunu defalarca tekrarladı. Bu bir kapatmadan ziyade bir dönüştürme diyebiliriz. Dershaneleri tek bir sınava yönelik kurumlar yerine eğitim kurumlarına dönüştürme çalışmaları var. Ocak ayında dershaneler kayıtlara başlıyorlar. Acele etmeyin açıklaması yaptığım tarihte dershaneler kayıt yapmaya başlamıştı.

Kayıt olan öğrenciler 2014 Haziranına kadar devam edecekler. Dolayısıyla dershanelere kayıt olmuş öğrenciler 2014 Haziranına kadar ücretlerini ödediler ve kurslarına başladılar. Dershaneler konusunda dönüştürme programının gerçekleşmesi, için yasal düzenleme gerekiyor. O ancak meclis açıldıktan sonra yapılabilir. Bakanlık olarak tek başımıza yapabileceğimiz bir düzenleme değil.

Ancak o zaman dershaneler özel okula dönüşebilir. O zaman ancak 2014-2015 yılından itibaren geçerli olur. Bize gelen talep “süre verin” şeklindeydi. Sayın Başbakan’ın ilk açıklama yaptığı günden bu yana 3 yıl geçti. Baktığınızda 4 yıllık bir süre geçmiş olacak.

Köklü kurumlar dönüşümü gerçekleştirmeye başladılar. Daha küçük kurumlar birleşerek benzer bir dönüşümü gerçekleştirebilir.

DERSANE ÖĞRETMENLERİ MİLLİ EĞİTİMİ SİSTEMİNE ENTEGRE OLACAK

Başka teşvikler de düşünüyoruz. Arsa, kredi kolaylıkları gibi. Dershanelerde çalışmakta olan öğretmenlerin milli eğitim sistemine entegre edilebilmeleri için de hazırlıklarımızı yapıyoruz. Ne öğrencileri ne velileri ne de işletmecileri mağdur etmeyecek bir sistem içinde meseleyi çözmeye çalışıyoruz.

 

 

http://www.aktifhaber.com/nabi-avcidan-dershaneler-kapatilacak-mi-aciklamasi-837348h.htm

Bu haber 996 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

EĞİTİM

TARSUSLU ÖĞRETMEN YAZAR ÜRESİN, KİTABINI ÇOCUKLAR İÇİN İMZALADI

TARSUSLU ÖĞRETMEN YAZAR ÜRESİN, KİTABINI ÇOCUKLAR İÇİN İMZALADI Tarsuslu Eğitimci Yazar Taha Ramazan Üresin Tarsus'ta kitabını imzaladı.

"TARİHTE VE GÜNÜMÜZDE KADIN" BELGESEL FİLMİ ÇEKİLDİ

Belgesel film geçtiğimiz 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Nişantaşı Üniversitesinde gösterildi.
ŞAHİT (Şiir)22 Mayıs 2018

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

REKLAM ALANI 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi