anamursedir-anamur dergi
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

Sponsor Alanı

Anamur SEDİR

Anamur SEDİR 1993-1994

   -Aralık   1993  1. Sayı
   -Ocak    1994  2. Sayı
   -Şubat   1994  3. Sayı
   -Mart     1994  4. Sayı
   -Mayıs   1994  5. Sayı

MAKİ DERGİSİ

MAKİ DERGİSİ-105

Saat

Ana Menü

Sponsor Alanı

 

Ziyaretçi Bilgileri

»Aktif 32  
»Bugün 447  
»Toplam 14150194  
Sayın Ziyaretçimiz
»IP'niz | 44.192.94.177
» Bu sitemizi ziyaretiniz

HAVA DURUMU

ANAMUR
UĞUR PİŞMANLIK'IN

UĞUR PİŞMANLIK'IN "GÜNEŞİN SOFRASINDAYIZ" RESİM SERGİSİ İSTANBUL'DA AÇILDI

Tarih 04 Temmuz 2019, 19:36 Editör

Gazeteci-Yazar Uğur Pişmanlık'ın "Güneşin Sofrasındayız" resim sergisi İstanbul'da açıldı.

UĞUR PİŞMANLIK’IN “GÜNEŞİN SOFRASINDAYIZ” FOTOĞRAF SERGİSİ İSTANBUL’DA AÇILDI

 

           Gazeteci-Yazar Uğur Pişmanlık’ın “Güneşin Sofrasındayız” sergisi İstanbul’da açıldı.

 Gazeteci-Yazar Uğur Pişmanlık “Güneşin Sofrasındayız” başlıklı bir fotoğraf sergisi Tarsus, Mersin, Antakya, Adana, Bodrum, Bergama ve Marmaris’ten sonra İstanbul’da açılıyor. Bugüne kadar, “Emek ve Barış”, “Yaşamın İçinden”, “Yarına Umut”, “Anadolu’da Tarih, Mekân ve İnsan” fotoğrafları sergisi ile Küratörlüğünü yaptığı “Emek Fotoğrafları” sergisi bulunan Uğur Pişmanlık, 30 yılı aşkın çektiği fotoğraflardan oluşan bir seçkiyle sanatseverlerin karşına çıkıyor.

 

            

 

Pişmanlık’ın “Güneşin Sofrasındayız” adını taşıyan kişisel fotoğraf sergisi, daha önce, Aratos Kültür Sanatevi’nde, Adana’da Çukurova Belediyesi’nin “Yılmaz Güney’i Anma Etkinliği”nde Orhan Kemal Kültür Merkezi’nde, Hatay’ın Defne İlçesinde Harbiye’de yer alan Defne Gençlik Kültür Merkezi’nde ve Mersin’de Akdeniz Kentleri Sanat Buluşması etkinliğinde, Bodrum’da Heredot Kültür Merkezi’nde Bergama Belediyesi Kültür Merkezi BKM’de, Marmaris Belediyesi Kültür Merkezi’nde açılmıştı.

 

“Güneşin Sofrasındayız” fotoğraf sergisi şimdi de 1-30 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da Kadıköy Sineması Fuaye Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam ediyor.

 

Uğur Pişmanlık, serginin Marmaris Kalimerhaba Kültür Merkezi’nin katkılarıyla açılacağını belirterek, sergiyi açma teklifinde bulunan ve buna olanak sağlayan Kalimerhaba Kültür Merkezi yöneticisi Umur Özlüer’e teşekkürlerini ileterek İstanbul’da da bu sergiyi açmaktan mutlu olacağını ifade etti.

 

 

Aratos dergisi yayın yönetmeni gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık, “Güneşin Sofrasındayız” adlı kişisel sergisine dair “Bu benim 30. Yıl sergim olacaktı. İki yıl önce Tarsus Mehmet Bal Sanat Galerisi’nde açmak istedim. O dönem galerinin sorumlusu Hikmet Öz, fotoğraflarımda politik bir şeyler olup olmadığını denetmek ve sansürlemek istediği için, bu sergiyi orada açmaktan vazgeçtim. Bu sergiyi bir yıl sonra kurduğumuz Aratos Kültür Sanatevi’nde açtım.

 

‘Güneşin Sofrasındayız’ adlı bu sergimde yurt içinde ve dışında çektiğim fotoğraflardan renkli ve siyah beyaz 40 fotoğraf yer alacak. Serginin adı, ülkemizin en değerli aydınlarından biri olan şair Nazım Hikmet’in şiirinin bir dizesinden alındı. İnsanoğlu ve doğanın tüm canlıları milyonlarca yıldır dünyanın kendi etrafında dönüşünü her tamamladığı günden beri güneşin altındayız, onun sofrasındayız, onun ışığını, ısısını, bereketini alıyoruz. Güneşin altında onun sofrasında yaşıyoruz. Doğanın bu devinimi zamanı gösteriyor ve tarih güneşin sofrasında ne yaşandıysa ona tanıklık ediyor” diye konuştu.

 

     

 

Pişmanlık’ın senaryosunu yazdığı, yönetmen yardımcılığını yaptığı ve oynadığı “Antik Çağda Tarsus ve Felsefe”, “Assos’ta Felsefe” “Çıplak Mahallesi”, “Kölelikten Filozofluğa Epiktetos” adlı belgesel çalışmaları bulunuyor.

 

Serbest gazetecilik yapan Uğur Pişmanlık’ın fotoğraf çalışmaları dışında yayımlanmış kitapları bulunmaktadır. Kitaplarından bazıları şunlardır: Kent Masalları (1997), Antik Çağ’da Tarsuslu Filozoflar (2002), Tarsuslu Yazarlar ve Sanatçılar Antolojisi (2008), Tarsus Basın Tarihi (2009), Barış ve Aydınlanmaya Adanmış Bir Yaşam: İsmail Hakkı Öztorun (2010), Tarsus Çeşme ve Hayratları (2010), Gezginlerin Gözüyle Tarsus (2012), Tarsus İşçi Sınıfı Tarihi (2013), Boyun Eğmeyen İnsan (2014). “Cumhuriyetten Günümüze Tarsus’ta Tiyatro” (2017), “Barış ve Sosyalizm Mücadelesinde Aydın Bir Hekim: Sevinç Özgüner” (2017). Tarsus Olimpiyatları ve Uluslararası Tarsus Maratonu, Edebiyatta Tarsus, Edebiyatımızda Çeşmeler, Türkiye’de İlk Elektrik: Tarsus ve Barajları, Edebiyatımızda Radyolar, Tarsus Çıplak Mahallesi.

 

Uğur Pişmanlık (Aratos dergisi yayın yönetmeni)

 

İletişim: 0 533 723 47 89 * aratosdergisi@gmail.com

 

 

 

Haber: Yakup BONCUK-Tarsus

Bu haber 23695 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

SANAT

SEVGİDE BULUŞMA RESİM SERGİSİ AÇILDI

SEVGİDE BULUŞMA RESİM SERGİSİ AÇILDI "Sevgide Buluşma" Resim Sergisi Venüs Sanat galerisinde açıldı.

VENÜS SANAT GALERİSİ RESİM SERGİSİ

VENÜS SANAT GALERİSİ RESİM SERGİSİ VENÜS Sanat Galerisi uzun bir aradan sonra sergi sezonunu "İSTANBUL" ile açıyor
    Sığınmacılar konusu, kanayan bir yaradır13 Temmuz 2024

Sponsor Alanı

Sponsor Alanı

 

ANKET

ANAMUR OKULLARINDA SERBEST KIYAFET UYGULANSIN MI?
Tüm Anketler

0cak - 2012 / Her Hakkı Saklıdır / Kaynak gösterilip, sitemizin ilgili sayfasına link verilerek alıntı yapılabilir. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir-Site ticari olmayıp, kütüre hizmet eder.
RSS Kaynağı | Anasayfa | İletişim

Altyap?: MyDesign Haber Sistemi