ÖZEL LİSELERARASI BİLGİ KÜLTÜR YARIŞMASI SONA ERDİ


Açıklama: "Tarsus'u Tanıyor Musunuz" konulu Özel Liselerarası Bilgi Kültür Yarışmasının finali Belediye Nikâh Salonunda yapıldı
Kategori: EĞİTİM
Eklenme Tarihi: 07 Mart 2018
Geçerli Tarih: 26 Mart 2019, 13:19
Site: anamursedir-anamur dergi
URL: http://www.anamursedir.com/haber_detay.asp?haberID=3666


ÖZEL LİSELERARASI BİLGİ KÜLTÜR YARIŞMASI SONA ERDİ

 

Tarsus Kent Konseyi Eğitim Kültür Sanat Komisyonunun düzenlediği, Tarsus Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün destek verdiği “ Tarsus’u Tanıyor Musunuz” konulu Özel Liselerarası Bilgi Kültür Yarışmasının finali Belediye Nikâh Salonunda yapıldı.

 

 

 

Yapılan elemeler sonucu 1. ve 2. turu geçerek finale kalan 3 okul arasında yapılan yarışmada, 80 puan alan Tarsus Özel Değişim Anadolu Lisesi 1. 60 Puan alan Tarsus Özel Çukurova Anadolu Lisesi  2. 40 Puan alan Tarsus Özel Bilge Lokman Hekim Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi 3. oldu.

 

 

Yarışmada 1. olan okulun her bir öğrencisinin ödülü olan 500 ‘er TL, 2. ve 3. lük ödülü olan 400 ve 300’er TL Tarsus Belediyesi tarafından karşılandı.

 

 

 

Yaşadığımız şehri tanımak ve tanıtmak, şehrimize sahip çıkmak ve gençlere yol göstermek adına düzenlediğimiz yarışmada bizlere destek olan Belediye Başkanımıza, Milli Eğitim Müdürüne, değerli jüri üyelerimize, yarışmanın hazırlanması ve sunumunda emeği geçen Eğitim Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Nuran Ataç’a ve jüri heyetine ayrı ayrı teşekkür ediyor, yarışmayı kazanan okullarımızı ve öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

           

            Haber: Yakup BONCUK