ARATOS DERGİSİ ÇUKUROVA 2. KİTAP FUARINA KATILDI


Açıklama: Tarsus Aratos dergisi, ilk kez Ocak 2018'de Çukurova Tüyap Kitap Fuarı'na katıldı.
Kategori: TURİZM-TANITIM
Eklenme Tarihi: 09 Ocak 2018
Geçerli Tarih: 17 Şubat 2019, 02:11
Site: anamursedir-anamur dergi
URL: http://www.anamursedir.com/haber_detay.asp?haberID=3614


ARATOS DERGİSİ ÇUKUROVA 2. KİTAP FUARINA KATILDI

 

Tarsus Aratos dergisi, ilk kez Ocak 2018’de Çukurova Tüyap Kitap Fuarı’na katıldı.

 

Aratos 1-9 Kasım tarihleri arasında 27. İstanbul Tüyap Kitap Fuarı’nda stant açmıştı. Aratos dergisi, bu yıl “Çukurova 2. Kitap Fuarı”na katılıyor.

 

Yüzlerce yayınevinin yanı sıra çeşitli sivil Toplum Kuruluşları ile Demokratik Kitle Örgütleri de tanıtım stantları ile yer alacak olan kitap fuarında 6. yılına adım atan Aratos dergisi, Aratos Yayınları kapsamında çıkmış 15 kitapla katılacak. ,

 

 

 

Dergi standında ayrıca Tarsus’u tanıtan çok sayıda kitapta ve materyal de sergilenecek.

 

Yazarların, kitaplarının yayınlandığı yayınevi stantlarındaki imza ve söyleşileri dışında, 9 gün boyunca iki ayrı salonda 81 etkinlik yapılacak. 150 kadar yazar ve sanatçının katılacağı bu etkinlikler kapsamında panel, söyleşi, şiir ve müzik dinletisi ve çeşitli sergiler gerçekleştirilecek.

 

 

Bu etkinlikler içerisinde, Aratos dergisi yayıncısı gazeteci Uğur Pişmanlık da, 13 Ocak Salı günü Edebiyatçılar Derneği’nin düzenlediği, “Yaşamın İnce Çizgileri: Felsefe ve Şiir” konulu panelde, Yard. Doç. Dr. Mustafa Günay ve Ayhan Can’la birlikte konuşmacı olarak yer alacak.

 

Çukurova 2. Kitap Fuarı’na bu yıl tüm bölgeden daha fazla katılımın gerçekleşmesi beklenirken, Aratos dergisi de Tarsuslu okurları ve kitap dostlarını fuarı ziyaret etmeye davet etti.

                    
                                                                               Haber: Yakup BONCUK