ANAMUR CUMHURİYET ANADOLUNUN BİLİM FUARI BİR BAŞKAYDI


Açıklama: Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarında 48 proje sergilendi.
Kategori: ARAŞTIRMA-İNCELEME-RÖPORTAJ
Eklenme Tarihi: 25 Mayıs 2016
Geçerli Tarih: 23 Şubat 2019, 13:29
Site: anamursedir-anamur dergi
URL: http://www.anamursedir.com/haber_detay.asp?haberID=3179


ANAMUR CUMHURİYET ANADOLUNUN BİLİM FUARI BİR BAŞKAYDI

 

Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı TÜBİTAK 4006  Bilim Fuarında 48 proje sergilendi. Projeler içerisinde ilginç ve dikkat çeken projeler vardı.

 

 

Anamur Cumhuriyet Anadolu Lisesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen 4006  TÜBİTAK Bilim Fuarı’nda bir konuşma yapan Okul Müdürü Naci ŞEN, bilim fuarını üç yıldır düzenlediklerini söyledi. Bundan sonraki yıllarda da bilim fuarı gibi etkinlikler düzenleyeceklerini, her etkinlik içerisinde yer alacaklarını ifade eden ŞEN: “Bilim fuarımızın nice Aziz SANCAR’lar çıkarmasına vesile olmasını diliyorum. Projeyi hazırlayan öğrencilerimiz ve proje danışmanı öğretmenlerimiz çok emek verdiler. Çok güzel projeler ortaya çıktığına inanıyorum. Danışman öğretmenlerime ve öğrencilerime teşekkür ediyorum“ diye konuştu.

 

       

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Aziz DAĞISTAN; “Tüm okullarımızda TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarının düzenlendiğini, öğrencilerin kendi bilimsel düşüncelerini ortaya çıkarmaları açısından önemli olduğunu, çok güzel projeler ortaya çıkartıldığını, emeği geçen öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ediyorum, hayırlı uğurlu olsun” dileğinde bulundu.

 

 

Bilim fuarının açılış kurdelesini Anamur Belediyesi başkan Yardımcısı Mahmut KARA İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Aziz DAĞISTAN ve davetliler kurdeleyi kestiler. Kurdele kesiminden sonra tek tek projeleri inceleyen ziyaretçiler, öğrencilerin yapmış olduğu projeler hakkında bilgiler aldılar. 

 

 

Yoğun bir katılımının olduğu fuarda, dikkat çekici projelerin yer aldığı ve ilginç maketlerin yapıldığı görüldü. Fuar sonunda davetlilere çeşitli ikramlar yapıldı.

 

 

 

Okul Müdürü Naci ŞEN; “Bilim Fuarımıza katılan davetlilere, proje danışman öğretmenlerimize ve proje hazırlayan öğrencilerimize teşekkür ederiz.” dedi.