MERSİN TARIM FUARINDA ERDEMLİ BELEDİYESİ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ


Açıklama: Erdemli Belediyesi standı, sergilenen tarihi ve kültürel öğeler ve sıkma ikramıyla vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Kategori: EKONOMİ
Eklenme Tarihi: 01 Şubat 2016
Geçerli Tarih: 21 Ekim 2018, 07:37
Site: anamursedir-anamur dergi
URL: http://www.anamursedir.com/haber_detay.asp?haberID=3018


 

MERSİN TARIM FUARINDA ERDEMLİ BELEDİYESİ STANDI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ 

 

28-31 Ocak 2016 tarihleri arasında Mersin Yenişehir Fuar Merkezinde düzenlenen Mersin 11. Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında Erdemli Belediyesi standı, sergilenen tarihi ve kültürel öğeler ve sıkma ikramıyla vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Erdemli Belediyesi olarak katıldıkları her fuara ayrı bir renk kattıklarını söyleyen Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, fuarın Mersin hudutları dâhilinde yaşayan vatandaşlarımız için hayırlara vesile olmasını diledi.

 

 

Bu yıl, Mersin 11.si düzenlenen Uluslararası Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında Erdemli Belediyesi, Erdemliyi temsil etmek üzere stant açtı. Diğer stantlardan farklı olarak Yörük çadırı kuran ve bu şekilde fuara renk katan Erdemli Belediyesi, stantta Yörük kültürünü ve yaşantısını simgeleyen eski alet ve malzemelerden oluşan öğeleri sergiledi. Fuara katılan vatandaşlara sıkma, ayran, çay ikramında bulunan belediye, ayrıca fuar ziyaretçilerine tanıtım amaçlı ücretsiz limon armağan etti.

 

 

 

TOLLU: ERDEMLİ’Yİ GELİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞIYORU

 

Erdemli Belediyesi olarak, Erdemliyi en iyi şekilde tanıtmak ve temsil etmek için çalıştıklarının altını çizen Başkan Tollu, bu konuda ulusal ve uluslararası düzenlenen fuar ve etkinliklerde Erdemli’nin özelliklerini ve güzelliklerini en iyi şekilde sergilemeye çalıştıklarını söyledi. Her konuda olduğu gibi bu konuda da uzmanlardan destek aldıklarını vurgulayan Tollu, “Erdemlimizin geçmişini ve bu gününü ulusal ve uluslararası fuarlarda insanlara doğru yansıtmak en büyük amacımızdır. Erdemli bugün bir tarım ve turizm şehridir. Geçmişte ise ağırlıklı olarak hayvancılıkla uğraşılmıştır. Bu üç özelliği harmanlayarak Erdemlimizi en iyi şekilde tanıtmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu fuarda da tarım ürünleri ve kültürel Yörük yaşamının geleneksel malzemelerini sergiliyoruz. Gösterilen yoğun ilgiden memnunuz. Önümüzdeki yıllarda bu çalışmalarımızın semeresini almayı ümit ediyoruz. Erdemliyi geliştirebilmek için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz; yapmaya da devam edeceğiz” dedi.

 

 

 

HEM EMİTT’E HEM TARIM FUARINDA EŞ ZAMANLI STANT AÇILDI

 

Aynı tarihlerde İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın en büyük turizm fuarlarından birisi olarak kabul gören Emitt 2016 fuarında da eş zamanlı olarak Erdemli’yi temsil etmek üzere stant açtıklarını belirten Tollu, “bir taraftan hizmet üreterek bir taraftan da ilçemizi tanıtarak, şehrimizin gelişimine katkı sunuyoruz” diyerek, yaptıkları çalışmaların önemine vurgu yaptı. Tollu, bundan sonra kentin tanıtımına daha büyük önem vereceklerini kaydederek sözlerini sonlandırdı.